Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2013 külső szűrőbe töltet?

Eheim 2013 külső szűrőbe töltet?

Figyelt kérdés

Neten vettem egy Eheim 2013 külső Sajnos nem értek hozzá, ennek eredményeként a "kedves" eladóm jól átvert, mert a hirdetésével ellentétben nem hibátlan,és csak használt kerámiagyűrűvel van tele.

Sajnos szettben már nem árulnak ehhez a típushoz, így külön kell beszereznem a hozzávalókat. Mit vegyek bele? Esetleg tudnátok olyat ajánlani, ami nem túl drága, de azért jó?



2017. júl. 15. 09:04
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
A mechanikai szűréshez mindenképp kell egy szivacs, vagy perlon nem írtad ugyan , hogy kaptál e hozzá minden estre erre szükséged lesz, a régi szivacs is jó ha nem deformálódott ha igen akkor újat kell venni. A kerámiagyűrűket nátronlúggal lehet tisztítani de ha egyszerű kerámia akkor nem érdemes vele vacakolni, érdemes jobb cuccra cserélni. A siporax mini szerintem elfogadható árú és jó minőségű szűrőanyag, ettől olcsóbbat a jónak mondható kategóriában nem ismerek. Ha drágábbak is érdekelnek akkor írj és ajánlok párat.
2017. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Sajnos semmi mást nem kaptam hozzá, csak azokat a fehér kerámiagyűrűket.

Megtennéd, hogy leírod a helyes töltet sorrendet?

És érdekelnének a jobb minőségű anyagok is :)

2017. júl. 17. 08:25
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Értelem szerűen mindig első a mechanikai szűrés a szívó ág felől (nálad alul) ez általában egy durvább pórusú vékonyabb szivacs, erre mehet egy 2-3 cm vastag kicsit apróbb pórusú, ezt követi vagy követi a biológiai szűrőanyagok, ezek sokfélék lehetnek (én neked a SERA Siporax minit ajánlottam) a tetejére is érdemes tenni egy szivacsot. A biológiai szűrőanyagok keverhetőek vagy több részre osztva különböző anyagok is lehetnek de egyféle is lehet. Mondok akkor kicsit drágább cuccokat Eheim Substrat, JBL MicroMec, Seachem Matrix ezek mind nagyon jó szűrőanyagok. Ha nagyon nincs pénzed csupán szivaccsal is működik ám,( hatszor annyi fér bele mint egy belső szűrőbe .:D) Nem kell kétségbe esni és azonnal drága dolgokkal feltölteni, jó az apránként is csak addig ne telepítsd túl és csináld a heti 30% vízcserét.
2017. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!