Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a plttim?

Beteg a plttim?

Figyelt kérdés
Először a nőstényen vettem észre hogy nagyon nagy a hasa. Fehéres színű az egész. Azthittem terhes. Atán megláttam hogy a hím is ugyan így néz ki. Mi baja lehet?

2017. júl. 16. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Elállnak a pikkelyei? Nagyon hasvízkór gyanús, illetve a has puffadása még emésztési gondokra is utalhat. Ha a hím is puffadt akkor mindenképp betegség van jelen.
2017. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem állnak el a pikkelyei. Ha az emésztéssel van gond mit tegyek?
2017. júl. 16. 17:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel etetsz? Ha valamilyen granulátumot adsz nekik ami dagad ha vízbe kerül akkor ne szárazon szórd be, hanem áztasd be nekik előtte pár perccel. Gyakran van hogy nagyon bekajálnak egyből szárazon az ilyen tápból és a gyomrukat felkarcolja vagy eltömíti hirtelen megdagadva.

A másik hogy milyen a székletük? Ha fehéres hosszú amit húznak maguk után az bélgyulladásra is utalhat. Gyakran beválik pár napig a koplalás és utána a változatos etetés. Én felváltva adok nekik fagyasztott artémiát, vörös szúnyogot, tubifexet, szárított vörös szúnyogot, granulátumot, lemezeset és tablettát a növényevőknek és fenéklakóknak.

2017. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valószínű az lesz. Folyamatosan szarnak és hosszú fehéres amit húznakmaguk után. Ha 2 napig nem etetem őket az nem lesz baj a többihalnak? Összesen 11dbhalamvan. 4 platti, 5 guppi, 2 páncélosharcsám.
2017. júl. 16. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
A halaknak hetente egy nap koplalást amúgy is érdemes beiktatni. Egy jól táplált állomány akár egy hétig is kibírja kaja nélkül, 2-3 nap nem fog nekik megártani hidd el. A legtöbb gyógyszerkúra után is szoktak pár napot koplaltatni és fél adaggal etetni.
2017. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz egy kis koplalástól, amúgy ezek a halak az algát is szívesen eszegetik úgyhogy még éhezni sem fog az amelyik éppen enne. A jövőben kicsit óvatosabban ezekkel a tápokkal mert komolyabb probléma is lehet belőle. Több fagyi, kevesebb táp és nyugodtan kimaradhat heti egy két nap etetés, vagy csökkentett adagot is adhatsz. Ne szeresd ennyire őket mert megdöglenek.:D
2017. júl. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés. köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :) megy a zöld pacsi
2017. júl. 17. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!