Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha sos vizi akvariumot szeretn...

Ha sos vizi akvariumot szeretnek milyen akvarium kell? Eleg a sima, vagy azt szetmarja a sos viz?

Figyelt kérdés
Valamint szeretnek egy rakocskat, mar sokat olvastam rola. Le tudnatok irni, hogy milyen felszereles kell hozza az akvariumba? Koszi a valaszt elore is :)

2017. júl. 17. 08:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
35%
Ember ,ezt még olvasgasd. Volt már édesvízi akváriumod ?? Ha nem ,ne is álmodj sosrol ,ha azt sem tudod ,hogy szetmarja e .
2017. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nyugi van tesa, volt mar es van is kepzeld -.- esetleg valami ertelmes hozzaszolas?
2017. júl. 17. 08:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt mondtad nagyon sokat olvasgattál, akkor ezeket miért nem tudod? Egyébként azt remélem tudod hogy a sósvízi ára főleg a felszerelések és fenntartás miatt brutáldrága, folyamatosan kell mérj mindenféle értéket rajta szintén méregdrága tesztekkel, és akkor ne is beszéljünk a sósvízi állatokról aminek darabja akár tízezret is rúghat. Gondold végig még egyszer.
2017. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

azert nem tudom mert nem talalom sehol, hogy irnak.. de ha te tudsz ilyen odalt akkor irjad :'D

Tudom persze, bar csak egy rakot akarok egyenlore szoval nem egy egesz komplett tengeri akvariumot.. es azt is tudom hogy mennyibe kerul, kb 14 euroert lattam rakot. Szoval nincs egy brutalis ara..

Szoval.. valaki valaszolna az eredeti kerdesemre is vagy leshetem hogy itt normalis valaszt kapok?:D

2017. júl. 17. 11:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy darab ráknak is ugyanolyan felszerelés kell, mint egy "rendes" tengeri akvárium, legfeljebb kisebb akvárium is elég. Szerintem hagyd ezt a dolgot.
2017. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az állatok a drágák, hanem a felszerelés, olyasmi is kell ami az édesvízibe nem (pl lehabzó) és annak az egy ráknak is ugyanúgy mérni kell a víz minőségét, plusz ugyanazok a drága technikai felszerelések szükségesek, ennyiért meg főleg nem érdemes nekiállni.

Ha mindenképp rákot szeretnél tartani vegyél inkább valamilyen garnélát vagy más édesvízi rákot, ezekből még nagyobb is a választék mint sós víziből és szaporodnak is.

2017. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 88%-os válaszoló leírta korrektül a választ.

De akkor most válaszolok neked én, akinek két tengeri akváriuma is van.


Szóval kinéztél magadnak egy tengeri rákot. Milyen rákot pontosan? Garnélát, remeterákot vagy milyet?


A tengeri akváriumokat speciális - általában fekete színű - ragasztóanyaggal ragasztják, ez bírja a sós vizet.


Ha csak 1-2 élőlényt szeretnél bele akkor, egy 50-100 literes akváriumra lesz szükséged.


A tengervíz nem abból áll, hogy besózod a csapvizet. Ezt így felejtsd is el! Kelleni fog egy RO-készülék, ez egy olyan berendezés ami a fordított ozmózis segítségével lágy vizet csinál. Ezt a berendezést is idővel ellenőrizni kell. Mert a benne lévő szűrőbetéteket időnként cserélni kell. Mikor kell cserélni? Amikor már nem csinál lágy vizet, ezt pedig úgy lehet ellenőrizni, hogy veszel egy TDS-mérő műszert. Ez a víz vezetőképességét méri.

(RO-készülék kb. 20-30.000 Ft, a TDS-mérő kb. 7000-10.000 Ft)


Jöhet a só. Speciális tengeri só kell, amiben fontos nyomelemek is vannak, mint pl: magnézium, kalcium, bór, jód, mangán, stroncium....stb. Öt kg ilyen só 5000-7000 Ft. De ugye nem mindegy, hogy hogyan sózod be a vizet. Ehhez kell egy sótartalom mérő (kb. 1000-3000 Ft)


Aljzatnak sem használhatsz mást mint korall zúzalékot. Ez is pár ezer forint, kiszereléstől, szemcsemérettől, márkától...stb. függően.


Nagyon fontos az "élő kő". Ez az élő kő végzi a tengeri akváriumban a biológiai szűrés nem kevés részét. Ebben vannak a hasznos lebontó baktériumtörzsek. (Erről majd később) Az ára az élő kőnek kb. 4000-4500 Ft/kg.


Most jön a legfontosabb technikai berendezés, a fehérjelehabzó (vagy más néven fehérjefölöző, protein skimmer...stb. hívják többféleképpen is). Egy kisebb akváriumban, elég egy belső lehabzó is. Ez kb. 15000-30000 Ft. Aztán kell egy fűtő is.


Áramlásra szükség van ezért egy áramoltató is kelleni fog, ennek ára egy kisebb akváriumban olyan 8000-12000 Ft.

Világítás: Két válaszható út van itt, a fénycsöves vagy a LED-es (bár vannak már kombináltak is...). A LED-es a drágább. Két különböző fénycső fog kelleni egy fehér és egy aktinikus kék színű. Maga a lámpa + a fénycsövek durván 25000-30000 Ft.


Technika alapozásra nagyjából megvan. Jönnek a tesztek. Mivel mérned fog kelleni ammóniát, nitritet, nitrátot, foszfátot, kH-t, pH-t, magnéziumot, kalciumot és jódot. Ezek a tesztek egyenként 4000-5000 Ft. Kis akváriumnak a víz biológiáját és kémiáját nehéz fenntartani. Sűrűn kell majd méréseket végezni!

Aztán ennek megfelelően lehet majd venni adalékanyagokat is. Pl: pH-csökkentő, kH-csökkentő, foszfátmegkötő...stb. Ezek sem olcsóak ám. :)


Jól gondold meg. Biztos, hogy tengeri akvarisztikába akarsz belevágni?


Itt az én 60 literes nano tengeri akvim:

https://www.youtube.com/watch?v=gJ0iMk-6wrk&t=69s


Lemennél hídba ha leírnám, hogy ez mennyi lóvémba van benne. A 360 literes tengerisnek az árát inkább le sem írom.

2017. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igazatok van hagyom a p.csaba, majd ha idosebb leszek es tobb penzem lesz majd csinalok egyet amibe minden lesz. Tudtam hogy sima csapviz nem jo es azt is hogy mi kell bele es hogy nem egyszeru az egesz. Kineztem meg egy masik allatot, ami edesvizi es nem ennyire maceras a tartasa. Koszonom az ertelmes valaszokat :D
2017. júl. 17. 15:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy van még egy másik átmenet, a brakkvíz. A brakkvíz az átmenet a tengervíz és az édesvíz között.


Remeterákokat, integetőrákokat, tarisznyarákokat, pinokkió garnélát lehet tartani brakkvízben. A berendezés/technikai felszereltség ugyanaz, mint egy édesvízi akváriumhoz. Annyi, hogy kell egy sótartalom mérő. Vannak kisebb brakkvízi halak is, pl: guppi, black molly, velifera, darázsgéb, sőt.. a lóaktínia (más néven bíborrózsa) is bírja a brakkvizet.

2017. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Nagyon szép kis akvárium őszinte elismerésem, de elfogadsz egy jó szándékú kritikát? Most nagyon szép, de gyönyörű is lehetne ha valahogy elrejtenéd a technikát. Van egy mutatós első rész, hátul meg olyan mint egy gépház tele csövekkel meg minden. Ne haragudj az észrevételéért valóban jó szándékból írtam és nagyon tetszik az akváriumod ezt leszámítva.
2017. júl. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!