Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt szeretnem kerdezni h igaz...

Azt szeretnem kerdezni h igaz amit halottam hogy az ancik nem maradnak meg ha nm helyezunk valamilyen fat az akvariumba?

Figyelt kérdés
Es ha igen akkor vagtam egy kis darab szolotoket azt bele lehet rakni?Es ha igen akkor kel-e valamit csinalni elotte vele?

#akvarisztika #anci #Szolotoke
2017. júl. 17. 21:01
 1/8 anonim válasza:
0%
Nem muszáj fát berakni. Jó bármi amin tud nőni az alga.
2017. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fa nélkül nagyobb eséllyel kapnak bélgyulladást. Ha elég kis darab a szőlőtőke, akkor érdemes kifőzni, ha túl nagy, akkor áztatni kell.
2017. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem az alga miatt kell hanem a fa "nyalogatása" segíti az egészséges bélműködésüket. A szőlőtőke jó, abból CSAK a kiszáradt tőke a jó (nem ami zöld még), és azt is alaposan le kell kérgezni, majd kifőzni (ami inkább egy forrázást jelent), áztatni is érdemes mert azzal megelőzöd hogy az az egy-két réteg penész az akváriumodban alakuljon ki (nem ártalmas csak nem szép) pluszban akkor nem fog lebegni ha megszívta magát vízzel.
2017. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat ,nem olyan nagy darab a szolotoke ezert kifoztem es alaposan lekergeztem .Mostmar lesujed a viz ala .Ha holnapig hagyom azni ,akkor holnap mar belerakhatom az akvariumba vagy meg kell hagyni tobb idot azni?
2017. júl. 17. 22:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Es mondtarok h a zold szolotoke nm jo ,az szamit ha volt kinove rajta egy-ket zold ag ,amit levagtam tovestol?
2017. júl. 17. 22:11
 6/8 Platypus ***** válasza:
Igen, az élő fa tele van olyan szerves vegyületekkel, amik szépen penészedni fognak a vizedben. Ha elég nagy az akvárium akkor nem gond, a taknyot szeretik az ancik, csak a vized minőségére figyelj nagyon. Jó pár extra vízcserére számíthatsz.
2017. júl. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Én azért a zöld szőlőágat nem tenném az akváriumba az csak bomlani fog és a vizedet szennyezi. Amíg nem jutsz száraz szőlő tőkéhez ill gyökérhez esetleg vasfához, vagy valamilyen dekoratív gyökérhez használhatsz pl egy nagyobbacska platán, cser, bükk, tölgy, éger, kérget is. El kell menni érte az erdőbe, a városi parkok és utcák fái nem alkalmasak akváriumi használatra és a kultúrnövények közelében lévők sem az esetleges permetszerek miatt. Gondolom nyáridőben egy kis túrázás belefér az idődbe, lehet, hogy még száraz gyökeret is találsz amit kiáztathatsz.:D
2017. júl. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen az zöldnek számít ha nőtt belőle hajtás, tehát élő volt. Be fog penészesedni. Azt először ki kellett volna szárítani napon (hosszú hónapok) és utána lehet nekiállni kifőzni és áztatni. Az előttem szóló tanácsát fogadd meg, keress egy nagy darab jó kérget az erdőben, esetleg a boltban vehetsz vasfát ami használatra elő van készítve, de elszínezheti a vized főleg ha kicsi az akvárium. Hány literes?
2017. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!