Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen forrázott növényi...

Milyen forrázott növényi táplálékot adhatok a halaimnak?

Figyelt kérdés
Szoktam adni nekik nyersen uborkakarikát, nagyon szeretik. Tudom hogy lehet forrázva adni a salátát, de az nincs mindig itthon és a xifóknak kell biztosítani a növényi eleséget, ezért azon gondolkozok hogy van-e valami olyan háztáji növény ami adható még így nekik forrázva? Esetleg gyermekláncfű levele? Vagy valami hasonló?

#hal #táplálás #növényi táplálék
2017. júl. 17. 21:26
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
A növények nyersen, ill forrázva és félig, ill teljesen főve is adhatóak attól függően, hogy milyen az állaguk ill milyen halaknak szánjuk. Nem mindegyik hal fogadja el elsőre a megszokottól eltérő kaját érdemes többször is kis idő elteltével ugyanazzal próbálkozni kis adagokban. Egy-két adható kaja a teljesség igénye nélkül: saláta, spenót, gyermeklácfű a virágja is, csalán, citromfű, tyúkhúr, lóhere, uborka, padlizsán, cukkini és minden tökféle még a sütőtök és dinnye is, brokkoli, karfiol, zöldborsó, tejes kukorica a haja is, kevés sárgarépa is mehet reszelve félig főzve. Ha mixszet készítesz adaléknak keverhető hozzá fokhagyma és kamilla is a gyomorérzékeny halaknál. Még egyszer mondom nem biztos, hogy mindegyiket elsőre elfogadják, sőt van amelyiket később sem ki kell kíséretezni. Ami tuti és mindegyik azonnal nekiesik az balatonparti piros köveken növő szálas zöld alga, ha arra jársz érdemes hazavinni pár kisebb algás követ és otthon tovább növeszteni egy kis akváriumban vagy üvegben. A xifók zöldség téren szerencsések mert előszeretettel eszegetik az algát így azért nem kell kétségbe esni ha esetleg nincs otthon semmi zöldség, bár ez nehezen hihető inkább csak nem tudtad, hogy adható e. Jó próbálkozást és ne feledd mindig csak kis adagokban és többször próbálkozva.:D
2017. júl. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hűha! Valóban nem is sejtettem hogy ennyi minden adható nekik, neki is fogok látni a kísérletezésnek! Az uborkáról tudom hogy nyersen szeretik ők is meg a páncélosok is, de most kikísérletezem a többit is.

Erre a balatoni algára nem is gondoltam még, ott nem hurcolhatok be vele valami betegséget ha abból adok nekik? Mert még megoldható is lenne külön kis akváriumban a növesztgetése ablakpárkányon.

2017. júl. 18. 16:11
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát azért nem úgy megy a dolog, hogy hazaviszed és beteszed az akváriumba.:D Természetesen előzőleg alaposan átmostam a hozott vizet is átszűrtem és így kerültek a kövek egy kisebb akváriumba ami teljesen felszerelt, karantén akváriumnak és ivadéknevelőnek van fenntartva, növényeket is szoktam benne szaporítani. Az-az igazság, hogy nem etetési céllal hoztam haza, egyszerűen tetszett a színe és ahogy lebegtek a hullámzásban, úgy gondoltam lemásolom a környezetet és megpróbálom szaporítani egy külön akváriumban. Világítani nem akartam ezért került az ablakba természetes fényre és erős áramlást csináltam , tök jól ment minden, tápoztam is kicsit. Amikor a kopaszon betett köveken is megjelent úgy jó 2-3 hónap elteltével úgy gondoltam beteszek egyet a nagy akváriumba dísznek. Ahogy betettem az összes hal nekiesett és pár perc alatt tarra rágták, még a vitorlások is ették.:D Ilyent még nem láttam az összes hal egy kupacban tolongott a kövön.:D Hát innentől kezdtem komolyabban nevelni, szaporítani ezt az algát most már etetési céllal is, szerencsére nem kellett sokat várni mert elég nagy mennyiséget hazahordtam a Balatonról és hát van szerencsém évente többször is arra járni. Már nálam is szaporodik, csak eleinte hurcolásztam.:D Az akváriumba természetesen már csak akkor kerülnek ha huzamosabb időt töltöttek karanténban. Ha kipróbálod pár liter vizet is hozz és felesbe keverd csapvízzel esetleg esővízzel, kell egy szűrő ami jó áramlatot kelt, hogy szépen lebegjen és persze fény is kell ez lehet mesterséges, a vízcseréket már csinálhatod csapvízzel én egy kevés tőzeget és mikro-makro tápokat adagoltam, nagyon keveset nem vittem túlzásba. Az akváriumba reménytelen a tartása mert megeszik.:D Talán ott érdemes megpróbálni ahol csak ragadozók vannak. Sok sikert a kajákhoz és ha kipróbálod akkor az algaszaporításhoz is.
2017. júl. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!