Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » DIY külső szűrő csigasügérekne...

DIY külső szűrő csigasügéreknek. Mi az elég?

Figyelt kérdés
netto 95 literbe tervezek csigasügér csapatot, kezdetnek 5-6 egyedet. Ehhez építettem egy külső szűrőt az alábbi paraméterekkel: powerhead 700 l/h, tartály űrtartalom 5,2 liter. Szűrőközeg lentről fel: műanyag háló - durva szivacs 3cm, kevés biolabda kerámiagolyóval, szivacs 3cm megint, majd erre megy rá lávakő mintegy 3,8 liternyi, zárásnak perlonvatta. Ez így nagyjából elégséges egy biológiai szűréshez? Külső mellett megy egy 800l/h belső esőztetővel.

2017. júl. 22. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz benne kimondottan biológiai szűrésre szánt anyag, akkor én a helyedben abból az 5,2 literből 4 litert szivaccsal töltenék meg.
2017. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 YourDestiny ***** válasza:
Én alulra bedobnám a biolabdát és kerámiagűrűt, és innentől csak szivacs felfelé, majd a tetejére a lávakő és perlonvatta. A szivacsok felé a biolabda és olcsó kerámiagyűrű felesleges elgondolás, mivel mindkettő abszolút mechanikai szűrőanyag. Mellesleg magasan jó lesz, bőven több csigasügérhez is. Talán még annyit, hogy az említett szűrőanyagok a leírt mennyiség mellett nem tudom, hogy férnek bele, de ülepítő részt hagyj. A lávakő ilyen mennyiségben nagyon le fogja fojtani a rendszert, főleg a perlon társaságában. Ez persze belsővel nem baj, de ha ritkán akarod bontani a külsődet, mégiscsak átgondolnám.
2017. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Van ülepítő része a rendszernek. Igen, a kerámia-biolabda valóban jobb elképzelés az aljára, a szivacs alá, át is teszem. A 3,8 liter a szabadon maradt tartályméret, azt teszem tele kővel, amennyi belefér :) Ha összeáll, lemérem majd, mi maradt a 700l/h-ból. Köszönöm!
2017. júl. 23. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!