Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarisztaként lenne...

Kezdő akvarisztaként lenne pár kérdésem az alábbiakkal kapcsolatban. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

1. Kevésbé igényes halakkal kezdenék, ezért: guppi, molly, szifó halakra gondoltam. Mit gondoltok jó választás?


2. Mekkora akváriumot válasszak? Igazából minimum 30 literesre gondolta, de utána járva sokan inkább az 50 liter fölöttit javasolják. Mit gondoltok erről? Illetve kb mennyi halat célszerű biztonságosan benne tartani?


3. Az akvárium elrendezését, feltöltését követően várjam e meg a 2 hetet? Mert voltam érdeklődni boltokban, ahol mondták nem kötelező kivárni, ha használok vízelőkészítő cseppet. De utána olvasgatva azt láttam, minimum 2 hetet várni kell vele.


Köszönöm előre is hasznos választokokat, további szívesen fogadok minden hasznos ötletet, tanácsot!


2017. júl. 24. 14:19
 1/1 toma781 ***** válasza:

Ha kezdő vagy akkor leginkább a guppit szokták javasolni mivel nem túl érzékeny a víz minőségére, de ha guppit választasz akkor csak hímeket vegyél különben túl fognak szaporodni.

Minél nagyobb az akvárium annál könnyebb fentartani a biológiai egyensúlyt inkább 50 liter felettit vegyél. Egy 50 literes akváriumban már tarthatsz 7-8 HÍM guppit viszont a mollinak meg a szifónak ez még kicsi. Azoknak minimum egy 100 literes aksi kellene.

És igen minimum 2 hetet várni kell miután feltöltötted az aksit és ezalatt egy kevés kaját szorni kell a vízbe. A szűrőnek folyamatosan mennie kell akkor is amikor nincsennek még benne a halak hogy a lebontó baktériumok elszaporodjanak a szűrőanyagban és a halak érkezése után is éjjel nappal mennie kell.

Remélem tudtam segíteni és ha kérdésed lenne vagy valamit nem írtam le akkor szolj:)

2017. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!