Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot vegyek és...

Milyen akváriumot vegyek és milyen halakat tartsak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon-nagyon kezdő vagyok a témában, de szeretnék berendezni egy akváriumot.


Olyan 50-70 literesre gondoltam. Egy ekkora akváriumba milyen halakat lehet tenni?

És mely halakat lehet együtt tartani?

Milyen szűrő, világítás, dekoráció kell?


Esetleg tudtok ajánlani olyan könyvet, vagy linkelni olyan oldalt ahonnan sok hasznos információt tudok szerezni?


Szívesen fogadok bármilyen tanácsot, segítséget.



2017. júl. 24. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Kezdésnek ez a 2 fejezet:


[link]


[link]

2017. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként:

Akváriumból minél nagyobb annál jobb. Tehát döntsd el, mekkora a maximum méret, amibe belevágsz. De bő 100 liter fölött már érdemes külső szűrővel szűrni, ami drágít a dolgon.


Világításból kezdő szinten egy alacsony-közepes fényerőt érdemes megcélozni, ami mellett van némi választék értékelhető ütemben fejlődő növényekből, de mégsem egy fotonbomba, ami érzékennyé teszi az egész rendszert az algásodásra.

Fénycsöves világításnál egy olyan 0,3-0,5 watt/liter körül mozog.


Szűrőből szintén a méret a lényeg, plusz a vízforgatás.

Nagyon sok féle van, és általában pimaszul túlértékeltek a gyártók szerint, általánosságban kevés kivétellel kb elmondható, hogy a gyári ajánlás minimuma, az valójában a maximum, amit tud a szűrő!


A dekoráció rajtad áll, de ha már ez egy természet közeli hobbi, érdemes természetes anyagokat, (nem festett) és természetes élőhelyre jellemző anyagokat használni.


A halak a jéghegy csúcsa, előbb az akvárium méret legyen meg, aztán lehet nézelődni.

Pl díszhalinfó-n.

De ilyen kis méretben általában kis halak tarthatóak, azok meg 99%-ban rajhalak.

A rajhalaknál meg alapelv, hogy inkább kevesebb fajból több, mint több fajtából kevés egyed.

50 literben pl 1 fajta rajhalnál nem igen tartható több, max valami gerinctelennel lehet kiegészíteni.

Vagy 50-60 literben pl nanohalakból lehet 2 raj is.

2017. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagyon vagyok jártas ebben a témában, de én a helyedben mindenképpen vennék bele ilyen halakat: algaevő harcsa (lecsipegeti az akvárium üvegéről az algákat); sziámi harcoshal (gyönyörű, viszont igen agresszív ezért nem nagyon tűr meg más halakat); guppi (elég igénytelen,nincs szüksége extrákra); neonhal (mutatós, érdemes többet venni belőle); bohóchal (ez igen kényes). Emellett célszerű vízinövényeket is betenni, és valami búvóhelyet a halakanak. Éshát szükség lesz víztisztítóra is.

Remélem tudtam segíteni!

2017. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!