Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek minden feltetel...

Szerintetek minden feltetel meg van teremtve az aximnak a boldog elethez?

Figyelt kérdés
Az axim meg kicsi, kb 10cm-es. Egy ( szerintem ) nagy alapteruletu 100×50×50-es akvariumban el, a vizmagassag kb 25cm. Van neki 2 bujo, ahova elbujik a feny elol. 2 munoveny van neki, gombmoha az aljzatra nagyobb koveket raktam de van olyan resz, ahol csak az uveg van. A kajmaradekokat, uruleket egy kis szurovel ki szoktam emelni a vizbol, de van neki vizszuroje is. A vize 20 fokos, a vizet allni hagyom mindig egy ejjszakat. Naponta etetem voros szunyoglarvaval, kisebb tucskokkel, csirkemellel, csirkeszivvel, lisztkukaccal, de szeretnek majd neki adni neonhalat is.
2017. júl. 27. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az az axi?
2017. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Axilotl.
2017. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Axolotl
2017. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen.xd
2017. júl. 27. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó. Mivel hűtöd a vizet?


Ha nagyobb lesz, lehet le kell cserélni az akváriumot. Ezt több embertől hallottam.

Nem a méret miatt, hanem azzal fogtak mellé, hogy a kis vízoszlop miatt vékony falú üvegből csináltatták az aksit.


Ami elvileg nem lenne baj , de az axik nagy korukban bazinagy köveket is le tudnak nyelni, mert hülyék.

És eldugítják magukat, és belehalnak.

Úgyhogy felnőtt korukban elég nagy köveken érdemes tartani, amit tuti nem tud lenyelni.


Igen ám, csakhogy a méret növekedésével az erejük is nő, és 1-1 izmosabb farok csapással olyan durván bírják hajigálni a köveket, hogy egy vékony üveget simán megrepeszt.

Egy nagy kőnek más a mozgási energiája, másképp veszít belőle a közegellenállástól, mint a kicsik, úgyhogy nagyobb károkat tud okozni.


Ahogy beszélgettem axi tartókkal, vagy a kő nyelés, vagy az üveg rongálás visszatérő probléma, erre majd érdemes figyelni. A recept nagy kő, vastag üveg.

2017. júl. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!