Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szúnyogirtó fogaspontyot...

Szúnyogirtó fogaspontyot (Gambusia affinis) hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Boltokban sehol nem találom, azt olvastam már nem nagyon foglalkoznak ezzel a fajtával a tenyésztők.

2017. júl. 30. 12:45
 1/3 Platypus ***** válasza:
Pecázhatsz a városligetből, de arra készülj fel, hogy más halakkal nem társíthatod őket, mert mindenféle nyavalyát hordoznak tünetmentesen.
2017. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az nem hangzik túl jól. Kerti tóba szeretném őket küszök és nyaraló dániók közé. Esetleg akváriumba rakva őket, ott gyógyszeresen kezelve megelőzhető a többiek fertőzése vagy túl nagy a kockázat? (Jól tudom, hogy a városligetiben csak illegálban lehet pecázni, hálózni?)
2017. aug. 2. 19:38
 3/3 Platypus ***** válasza:
Szerintem a fertőzésektől nem igazán lehet reálisan megszabadulni. Ezekbe a termál dísztavakba évtizedek óta dobálják a megunt díszhalakat, ami betegség van az országban, az biztosan bekerült valamikor. Ezek nagyon durván edzett halak, ezerrel dolgozik rajtuk az evolúció. Ezzel szemben a tápos, távol-keleti halgyárból származó kommersz hal esélytelen. Amennyire én tudom, a Városligeti tóban pecázást nem tiltja semmi, minden kellemesebb napon vannak kint vödörrel, hálóval, egyesek egyenesen horgászbottal. A közteres, rendőr ott megy el mellettük, és semmi reakció.
2017. aug. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!