Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literre ez a párosítás jó?

200 literre ez a párosítás jó?

Figyelt kérdés

3 platti (1 fiú 2 lány)

3 szífó (1 fiú 2 lány)

4 guppi (1 fiú 3 lány)

2 anci (1 fiú 1 lány)

1 pleco (a nemét nem tudom)

Dúsan növényesített aki sok bujkálóval. A halak jövő héten érkeznek ha minden igaz 😁


2017. júl. 31. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Párosítás???
2017. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretem volna megtudni hogy ezek a halak ilyen létszámmal megfelelnek-e egy 200 literes akiba?! Mivel jelenleg még módomban áll változtatni a halak létszámán fajtán stb a pleco kivetelével ő 100 literesből költözik és már 1 éve hű társam.
2017. júl. 31. 20:59
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
100-liter után bizonyára jól fogja magát érezni a nagyobb helyen ami sajna még mindig csak fele akkora mint ami kellene. Most mit mondjak neked erre a tervre? Persze ha így maradna a létszám, esetleg kicsit szaporodna akkor jó szűréssel elmenne de ha ezek a halak nekiállnak szülni mit csinálsz a szaporulattal, mindet nem fogják megenni azt biztosra veheted és a 200-litert az első szülések alkalmával televágják kishallal amit ha jól tartod őket havonta megismételnek. Ez így barátom egy halgyár. Jobban járnál ha mindegyikből csak hímeket tartanál és kicsit nagyobb létszámban, vagy más halakkal társítanál ami ritkítaná az állományt.
2017. aug. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eleven szülőkből inkább csak 1 fajt tartanék, mellette olyan halakkal, (pl szumi) ami természetes gátat szab a túlszaporodásnak. Mint a természetben is.

A természet belekalkulálja, hogy a szaporulat 90 %-át megeszik a ragadozók, a maradék túlélőnél meg sokkal változatosabb a genetikai állomány (nincs beltenyészet) .

Egy akváriumban egyik se működik ilyen tökéletesen, úgyhogy ez egy extra probléma amire figyelni kell.


200 liter teljesen alkalmas 1, max 2 elevenszülő fajta tartására, mert lehet mellette tartani vérmesebb, temperamentumosabb picit nagyobb testű ragadozókat.

Pl 50 liter szinte teljesen alkalmatlan erre.


A lényeg, hogy hosszú távú fenntarthatóságban gondolkozz!

3 fajta elevenszülő, "szorgalmasabb" ragadozó nélkül , szerintem hosszú távon elég nagy öngól.

Még akár 1 pár vitorlást is megkockáztatnék, csak az a baj, hogy náluk nehéz megállapítani a nemeket, és ha kifogsz 2 hímet abból baj lehet.

De pl rajhalak körül lazacokból is vannak nagyobbacskák, mondjuk guppihoz serpalazac, vagy xifóhoz akár egy csapat császár lazacot is bevállalhatsz.

2017. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és egy be nem érett friss szűrőt le ne terhelj egyszerre ennyi hallal!!!
2017. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pleconak 600 a minimum, keress egy olyan gazdát akit normálisan gondját tudja viselni.
2017. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A pleconak 400 liter ha jól tudom bőven elegendő ha kifejlett az én kis drágám mire akkora lesz lesz is akkora akvárium jelenleg kb 6-8cm (2 cm-volt amikor hozzám került) ha jól tudom kb 3-5 év múlva éri el a 25cm-es méretet szóval egyenlőre nem aggódom e-miatt.

A kishalaktól annyira nem félek 3 szifóm van most 1 hím 2 nőstény a pleco mellet más nincs kishal se ugyanis mindet feleszik sose veszem ki a kicsiket volt üveg garnéla de az meg a halakra is vadászott így elpaszoltam. De ennyi elevenszülő mellé lehet veszek 2-3 darabot biztos ami biztos. Az a baj hogy nekem ezek tetszenek. Ha tudtok esetleg másfajta színes élénk kisebbtestű halat (max 10cm) azt megköszöném.

Illetve 2 belső szűrő üzemel most bent 2 db 30/w 1200l/h mind 2 oldalt 1-1 szerintetek a mostani felállás mennyire működő képes?

2017. aug. 1. 22:32
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Mint írtam más akadálya nincs, hogy ezeket tartsd mint a darabszám növekedésének a veszélye ha ezt megoldottnak véled az akváriumod a felsorolt halaknak megfelelő, pláne ha a pleco csak növendék korban él velük. Viszont ha nincs szaporulat, vagyis minden kishalat megesznek akkor az felvet egy másik problémát történetesen azt, hogy nincsen megfelelő növényzeted ahová elbújhatnának. Én díszcsukákat tartottam (sávos) amikor hasonló halaim voltak. Dúsan ültetett tüskéshínár ill tócsagaz között jól érezték magukat és itt kishal is akadt mindig. Az akváriumot fedni kell és neked a guppik miatt kisebb növésű csuka kellene, mármint ha tetszenének.:D Mondjuk pár darab kishal így is felnőtt de azokkal azért tudtam mit kezdeni.
2017. aug. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!