Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő szűrőanyagok?

Külső szűrő szűrőanyagok?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy Atman AT-3338S külső szűrőz, aminek a szűrőanyagok az alábbiak:

A csomagban található szûrõanyagok:

(szûrõanyagtartó rekeszek száma: 3)

- szivacs

- perlonvatta

- quartzit glass

- Ista activ pearls


[link]


Ezek az anyagok megfelelőek egy növényes akváriumhoz vagy csere valamelyik, esetleg van amit indításkor használhatok és utánna csere?



2017. aug. 2. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lesz! Mekkora akváriumhoz rendelted? Mert növényesnél az is számít.

Amúgy jó választás! nekem egy elődje van ami még Evolution 2212 néven ment ( volt pár névváltozás az évek alatt)

10 éves, Ez alatt azért pár dolog volt cserélve, fejtömítés, rotor , csapok, de most is dolgozik. Közben meg az agyon dicsért, méregdrága Eheim 2080-asnak nek, 3 évesen letörtek a vödörről a békazár fülei, és 24 ezer forint lenne hozzá egy új.

2017. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
106 litereshez lesz majd.
2017. aug. 3. 13:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a szűrőanyagokat nem szükséges cserélni?
2017. aug. 3. 13:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Evolution, úr isten, de rég láttam ezt így leírva, nekem is volt olyan! Menőbb volt mint a 2-es golf! :D


Jók ezek a szűrőanyagok.

Annyi kiegészítéssel, hogy a növényezéshez erős áramlás kell, ami nyilván meg is lesz, pláne az elején.


Hogy később ha beérik a szűrőanyag mi marad belőle, meglátod.

Ha esetleg nagyon fojtaná a gyári szűrőanyag az áramlást, vedd ki a perlont.

Ülepítőbe az aljába tegyél valami gagyit, ami szétoszlatja az áramlást, utána esetleg egy vékony ritka szivacs, utána biológiai szűrők, jó a gyári. Maradék helyre szivacs, ami jobban átengedi a vizet, mint a perlon.

2017. aug. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!