Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhattak el a halak?

Mitől pusztulhattak el a halak?

Figyelt kérdés
Guppikat tartok 54 literes akváriumban, ma reggel arra lettem figyelmes, hogy páran már csak sodródnak az árral, elpusztultak. Két belső szűrő állandóan megy, növény ugyan csak gömbmoha formájában, de van, heti vízcsere is megvan. A víz meleg kicsit, lehet, hogy attól nem tudott elég oxigén beoldódni? Most állok neki egy kis vízcserének, öntök hozzá hideget.
2017. aug. 4. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A guppik simán bírják a 24-26 fokot is. Az én akváriumomban is annyi van, és nem öntök hozzá naponta hideg vizet. Ennél melegebb csak akkor lenne, ha napon lenne az aksi.

Itt a döntő, hogy hány literes akváriumod van és hány darab halad?

2017. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%

Bocs, látom 54 literes.

Guppikat eleve dupla ennyiben kellene tartani, mert szeretik kihasználni a teret.

2017. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54 liter tökéletes nekik, hány guppid van? túl hideget ne önts mert a hirtelen hőmérséklet ingadozást nem tesz jót nekik. milyen a szűrő?
2017. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A hőmérséklet kb 30 fok volt reggel, arra ügyelek, hogy napfény ne érje őket, a függöny is be van húzva 2 napja. Most sikerült levinnem 27-re lassacskán, de azóta folyamatosan pusztulnak és fogalmam sincs, mi lehet a baj... kb 15 guppi volt benne, de ha így haladok, estére 0 lesz. Az egyik szűrő kicsit régebbi aquael ipx8, a másik szetthez tartozó diversa, ez utóbbi felel a levegőmozgatásért is.

Amit talán érdemes megemlíteni, hogy csak nőstények pusztultak eddig el, elváltozást nem látok rajtuk, eddig mióta megvan az akvárium, egy nem pusztult el.

Lehet, hogy a hűtés már későn jött, és olyan károkat okozott bennük a hőség, hogy most kezdik szép lassan feladni?

2017. aug. 4. 15:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Van egy külön akvárium, 20 literes kishalaknak, tudom, nagy hiba, de szűrő nélküli, itt is sor kerül rendszeres vízcserére, ugyanazt a tápot kapják, ugyanolyan vizet vissza, viszont abszolút semmi bajuk. Új tárgy/növény/hal nem került be mostanában.
2017. aug. 4. 15:50
 6/17 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy mindenféle előjel nélkül pusztulnak el. Az imént nézegettem, hogy mi a helyzet, nem láttam semmit, lelassult halakat, vagy féloldalas úszást, 10 perc sem kellett, és már a hasát mutatta újabb kettő.
2017. aug. 4. 15:52
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]


Újabb áldozat. Nem szoktam nézegetni őket annyira alaposan, de a kopoltyú nincs kicsit megduzzadva?

2017. aug. 4. 16:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Ezek trópusi halak , nem az a bajuk. A Balaton 27 fokos és nem hullanak a hideg vízi halak, akkor egy trópusinak meg se kottyan. Tudom a Balaton mély, de a térdig érő vízben úszkálnak a naphalak, készségek. 33 fokig nem kell parazni, itt már fokozni kell az oxigénbeoldást. Darált esetén is legalább 29 fokra kell fűteni a vizet. Máshol keresgeld az okot.
2017. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A betegségeket (szerencsére) nem vágom. Csinálj még képet róluk.
2017. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
* keszegek * darakór esetén. Köcsög Messenger...
2017. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!