Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór kezelése?

Darakór kezelése?

Figyelt kérdés

Elkövetem egy hibát karantén nélkül került be 1 új hal 1 hete és ma reggel megjelent 3 halamon pár darab fehér pety. Most lassan emelem a hőmérsékletet 30 fokra kaptak sót a vízbe. Malachit zöldet nem találok a helyi boltban.

Van itthon metilinkék tegyek bele vagy többet ártana mint használna?

120l

1-3mm szemcseméretű talaj

2x1200l/h belső szűrő

Anubias nana

Vasileria

Gömbmoha

Jávai moha

Lándzsás vízi páfrány

Megkövesedett fa

Illetve 2 fa ág meg 1 bujkáló

Halak: 2 plati

3 mexikói kardfarkú hal

4 guppy

1 pleco (5cm)

Plusz néhány behurcolt csiga


2017. aug. 5. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Malachit zöldet nekem is csak rendelésre tudtak hozni a boltba. Egyenlőre ne tegyél szerintem metilinkéket, várj hogy hátha elég a só is, általában az is elég szokott lenni. A metilinkékkel és társaival egyébként kinyírnád a biológiai szűrésed ami ebben a melegben akár végzetes is lehet az átlagnál nagyobb eséllyel, azért nem ajánlom őket. Ha mégsem használ a sima só akkor parakill turbót vegyél az a leghatásosabb rá. Arra figyelj azért hogy elég mennyiségű sót rakj a vízbe, csak akkor fog hatni.
2017. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Külföldön élek itt nyáron 25 fok a max. Viszont a legtöbb otthon könnyen beszerezhető dolgot nem kapni sajnos csak metilinkéket találtam. 10 csapot teás kanál sóta tettem bele. Meddig kell sózni a vizet? Meddig várjak 1-2 nap? Fél éve indítottam eddig még semmilyen betegség nem volt 😖
2017. aug. 5. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!