Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz így a vízcsere?

Jó lesz így a vízcsere?

Figyelt kérdés
Metilinkékel kezeltem az akváriumot így ha minden igaz kelleni fog az 50-os víz csere a 3 nap múlva majd ismételten kezelni az akvát de mivel nincs annyi illetve akkora edényem amibe ennyi vizet tudnék tarolni hogy álljon 1 napot így arra gondoltam hogy 30 literbe teszek aqua safe-et 2 órát hagyom állni majd be az akvába aztán ugyanez mégegyszer. Így remélem jó lesz. Amúgy 120l az akvárium.
2017. aug. 6. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell annyi időt állni hagyni, én aquatant használok és azonnal cserélem a vizet, sosem volt ebből még baj. De ha két órát vársz akkor is teljesen tökéletes megoldás.
2017. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kezelés után napi 10%-os víz csere lesz mért ugye nem lesz bacikúltura 1 napos állás plusz aqusafe kombóval szűrő koszt is tudok bele tenni a nevelő akváriumból. Így mennyi idő szerintetek még betehetem a 2 új ancit? Addig a nevelőben lesznek elszálásolva.
2017. aug. 6. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:
miért használod a metilénkéket?
2017. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Tényleg leírhatnád kicsit részletesebben, hogy mit miért csinálsz mert nem egészen értem a dolgot. Ha klórtalanítót használsz a víz pár perc után használható. Ha nincs hal az akváriumban akkor nem kell vízcsere sem a kezelések között, egyszerűen 2-3 nap elteltével újraadagolod, 50% vízcsere akkor kell ha vége a gyógyszerezésnek. Ha naponta 10% vízcserét csinálsz 1-2 hétig és még oltóanyagod is van akkor a 2db anci 120-literbe azonnal visszatehető. Mi volt a baj ami miatt gyógyszer kellett? Miből gondolod, hogy a kivett és nem kezelt halak már nem fertőzöttek ha azok voltak. Szóval nem ártana egy kis infó.
2017. aug. 8. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Halak vannak az akváriumban pontosan 8 darab. Az ancikat kaptam szóval nem voltam rájuk felkészülve főleg gyogyszerkezelés alatt. Normál esetben a halat kezeljük nem az akváriumot ebben az esetben viszont (Darakór) az egész akváriumot kellet.
2017. aug. 8. 10:14
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Értem. Ha jó helyen vannak akkor én azért várnék 2-3 hetet ebben az esetben, ha minden rendben van csak akkor tenném őket a többi közé és azért az a 2-3 vízcsere sem árt amit ez idő alatt végzel. A darakórt behurcoltad, vagy nálad voltak rosszak körülmények? Ha nálad volt baj akkor a szűrődet is nagyobbra, jobbra kellene cserélni és gyakrabban kellene takarítani ill a halak létszámát is érdemes lenne újra gondolni mielőtt új halakat telepítesz.
2017. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos behurcoltam 1 hete érkezett 2 új xifó egészségesnek tűntek akkor még. Sajnos kihagytam a fertőtlenítést mert a kisfiam épp beteg volt és nem volt erre külön időm másnap vettem észre hogy mintha vakadozva az egyik de sajnos nem fektetettem rá túl sok figyelmet orvoshoz szaladgáltunk és valahogy ki is ment a fejemből a dolog a 3.-adik napon vettem észre a pöttyöket azzonal megsóztam a vizet de az egyik guppin több pötty lett másnapra mivel a boltban itt semmi nincs így maradt a metilinkék.
2017. aug. 8. 19:25
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Ejnye-ejnye hát ott van a karanténnak való akváriumod és ilyenkor nem használod, öreg hiba volt de legalább tanultál belőle. Jó a só és a metilén is pláne ha víz is meleg, az meg ilyenkor alapból is az. A sóból ilyenkor minimum 1 evőkanálnyi kell 10 literenként ha időben elcsíped önmagában is elég lehet. Metilén, malachit, vagy parakill alkalmazásakor erősen kell szellőztetni és itt is 30-fokig érdemes felvinni a hőfokot én háromszor ajánlom beletenni a teljes gyógyszer adagot az-az 6 vagy 9 napig tart a kezelés úgy ahogy írod 2 vagy 3 naponta 40% vízcsere és új gyógyszeradag, a kezelés 50% vízcserével ér véget és ha van akkor aktív szén bevetésével. Ezt követően 2-3 hétig sűrűn kis mértékű vízcseréket végezni, akkor is érdemes így tenni ha bacikultúrával indítod. Jó minőségű fagyasztott ill nyers kajával kezd az állomány felerősítését, vitaminokat is érdemes adni pl S-fhistamin. Az anciknak egy-két bújóhelyet érdemes kialakítani ( csövek, barlangok, kövek stb és gyökér vagy kéregdarabra is szükség lesz, ezeket be kellene szerezni ha nincs. Legközelebb használd azt a fránya karantén akváriumot ne csak dísznek tartsd.:D Sok sikert a továbbiakban.
2017. aug. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rengeteg bújó van bent 1 mangrove fa és egy szőlőtőke fagyasztottból csak Daphnia van de ha jól tudom azt lehet adni minden elevenszűlőnek nálam a guppyk szeretik emelett kapnak uborkát salátát vagy ha nincs ilyesmi itthon akkor algatablettát kapnak de azért száraz lemezes is van a palletán bár nagyon picit szoktak kapni de kiegeszitésnek megteszi 😊
2017. aug. 9. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!