Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek? Új az akvárium....

Mit tehetek? Új az akvárium. És algásodik! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az akvárium 12 napja járatódik,berendezve,szűrővel,világítással,halak nélkül.

Az AKVAGURUN néztem szerintem barna alga.

Szerintem még korai lenne bármiféle algaevőt betelepíteni,de nem vagyok "szaki" ezért segítsetek légyszi!

Eőre is köszi a szakszerü válaszokat:)


2017. aug. 8. 10:14
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
100%

Új akváriumnál a barna alga normális. Az esetek többségében magától eltűnik, bár annyit azért tehetsz, hogy egy puha szivaccsal (pl. mosogatószivacs lágyabb oldala) áttörlöd az üveget.

Ha egy hónapon belül nem tűnik el, okozhatja a gyenge világítás, magas szilikáttartalom a csapvízben, stb. De ez ráér, szerintem csupán ideiglenes a helyzet.

2017. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt a friss indításkor, teljesen normális és magától el is tűnt, nem kell tenned semmit.
2017. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De olyan RONDA!

És mitől mulik el magátol? Ne haragudjatok de nem értem!

2017. aug. 8. 12:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az algát nem tragédiaként kell felfogni, hanem egy jelzésként.

Jelez a "víz", hogy élek.

A te esetedben, a barna alga, a a szilikonból kioldódó szilícium jelenlétét jelzi.

Az algád akkor fog eltűnni, amikor a növényeid, erőre kaptak, ez az első egy hónapban lejátszódik.

Az algának szükséges tápanyagokat, ha mindent jól csinálsz, a növények fogják hasznosítani, ezért az alga nehezebben tud fejlődni.

Arra készülj fel, hogy egy kevés alga mindig lesz az akváriumban. Én még nem láttam algamentes akváriumot.

2017. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor még NO PARA

KŐŐŐSZI!

2017. aug. 8. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt sok mindent megtudsz róluk, én mindig ezt az oldalt használom: [link]

Pl én kifejezetten boldog is voltam amikor lett egy algafajtám, nevezetesen egy kevés zöld pontalga jött ki bizonyos helyeken, és tök boldogan vettem tudomásul hogy ez az egészséges akváriumok algája, így nem is zavart igazán, főleg mert nem annyira feltűnő helyen volt.

2017. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
nekem túltelepített gyengén világított sügéres akváriumnál egyből megjelenik ,h ha magas a nitrát. automata vízcsere jelző rendszer :) és a halak is szeretik, mikor kaparom teljesen extázisba jönnek :)
2017. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!