Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80-100 literes akváriumban...

80-100 literes akváriumban kb. mennyi halat érdemes tartani? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem túl régóta van meg az akvárium és volt benne jó pár hal ,de elkezdtek folyamatosan meghalni. Nem tudom miért. Arra gondoltam ,hogy túl sok hal van benne vagy nem jó a szűrő,mert algásodik is,de nagyon. Hiába takarítom ki alig egy hét és megint nagyon koszos.

Ma akarom újból kitakarítani ezért is érdekelne.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2017. aug. 8. 11:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem ,hogy lehet még a növényekkel is baj van.

Vannak különféle növények amit érdemes vásásrolni vagy az mindegy milyen fajta?

2017. aug. 8. 11:48
 2/19 anonim válasza:
Nagyban függ attól, hogy milyen fajtájú/méretű halak vannak benne (gondolom édesvízi akvárium). Neon halból pl 3x annyi is elfér kényelmesen mint mondjuk valamilyen fogasponty féléből.
2017. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen édesvízi,+ nagyobb hal van benne ,egy guppi ,4 neon hal.De kb. 19 hal volt benne összesen és inkább kis halak.
2017. aug. 8. 11:55
 4/19 anonim ***** válasza:
szűrő pontos típusa? halak faja? faj darabonként?
2017. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát igen, alapvetően a szűrést kell rendbe tenni, az az alapja.

Először is azt kéne tisztázni, hogy akkor pontosan hány literről is beszélünk, meg hogy pontosan milyen szűrő van hozzá.


Egyébként 100 literbe nem sok a 19 hal, neon méretűből.

Kb ideális.

Jó szűréssel persze.


A növényzet világítás függő, ahhoz meg azt kell tudni, milyen a fényforrás, hány watt, hány lumen...

2017. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ezt a szűrőt és az egész akváriumot átvettem egy ismerőstől ,mert neki már elég volt egy kisebb,így a szűrőnek nem tudom a pontos nevét. A bolti eladónak megmutattam ,hogy mekkora és azt mondta ,hogy ez pont jó bele ,de mégsem tisztít rendesen.

Vegyek egy nagyobbat ? Vagy milyen márkát ,fajtát tudtok nekem ajánlani

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Két aranyhal van pontosan és 1 vitorlás.

2017. aug. 8. 13:15
 7/19 anonim ***** válasza:
Most akkor mi van benne? Mert ha aranyhal akkor nem a szűrő a rossz. Hanem kicsi az akvárium. Főleg ha vitorlással együtt vannak. Aranyhalat nem tartunk 100 literben! Arról nem is beszélve, hogy koszol mint a csuda.
2017. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem csak a szűrővel van baj, már ahogy megláttam hogy aranyhal van a többivel kb az egész egy összevissza káosz halak terén. Akvagurun olvasd el minden faj igényét, az aranyhalnak meg már most kezdj el új gazdát keresni mert nem tartható a többivel és főleg nem ilyen kis helyen. Valószínűleg miatta mocskolódik ennyire a víz.
2017. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
ilyen minimális tuádssal nem lehet egy akváriumot működtetni. az ismerősöd egy szerencsétlen... neki kellett volna az alapokat elmondani.
2017. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Naná, hogy meghalnak a halak, az lenne a csoda, ha életben maradnának.

Van itt minden, 300 literben tartandó hal 80 literben, összekeverve a trópusi a hidegvizessel, meg eladó által jónak kapacitált (oszd el 3-mal) szűrő.


Az a helyzet, hogy gyakorlatilag nincs olyan eleme az akváriumnak, ami jól tervezett, életképes lenne.

Ezt így nem érdemes tákolgatni, mert csak megutálod az egészet.


2 út van. Vagy túladsz az egészen, és hagyod a fenébe, mert ez így nem járható út.


A másik, hogy eldöntöd, akarsz e akvarisztikával foglalkozni, és ha igen a válasz, akkor elkötelezed magad mellette.

Ez első körben azzal jár, hogy túladsz a halakon. Nem oda illőek, nincs olyan felszerelés, amivel életképes lenne a rendszer, és végső soron neked tetsző végeredmény lenne.


Utána elkezded képezni magad.

Pl mivel kell berendezni, hogy leutánozd a természetes folyamatokat. Szűrő, világítás, stb.


Utánajársz, alkalmas e a gépesítés 100 literre. Valószínűleg köszönő viszonyban sincs a minimummal se, ha egy eladó pont jónak ítélte.

Felszereled normálisan, közben kicsit utánaolvasva tisztába teszed magad az alapvető ismeretekkel, folyamatokkal, ok-okozati összefüggésekkel. Enélkül szintén életképtelen a dolog, mert így (pl eladókra hallgatva) csak kudarc érhet, ezzel párhuzamosan egyébként gyökér állatkínzóvá válsz.


Ha nagyjából képbe kerültél, akkor el tudod dönteni, milyen élőlényeknek (növények, gerinctelenek, halak) tudsz megfelelő életfeltételeket biztosítani.

És utána ezeket elkezded lépésenként beszoktatni az akváriumodba.

2017. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!