Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tehetnénk még...

Milyen halat tehetnénk még 480 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Szüleimnek van egy 480 literes akváriuma. 3 gyerek aranyhal van benne. Nem tavi hanem teleszkópszemű. Eheim külső és belső szűrő van + 1 használt belső Atman. A belső Eheim az biopower 240. A többit nem tudom. Szeretnénk még az akváriumba néhány halat. Milyet lehet aranyhal mellé ? Tudjuk, hogy megnőnek majd az aranyhalak, de ez tényleg a túltenyésztett teleszkópszemű. Tavi aranyhal mellé nem gondolkoznánk más fajtában, mert annak nagyobb hely igénye van. Majdnem 500 liter szerintem bővel elég 3 nem tavi aranyhalnak. Főleg, hogy 3 erős szűrő van.
2017. aug. 12. 06:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha van elég hely, ezek is meg fognak nőni 30-35 cm hosszúra.


Aranyhal mellé kisebb halat nem lehet tenni, mert meg fogja enni. Inkább próbálj meg növényesíteni, bár nálunk abba meg beleettek és kihúzták.

2017. aug. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
eznem nő 30 cmre. ha a szűrés engedi még mehet 3-4 hasonló nyomi aranyhal. jobb külön tartani őket.
2017. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg 1-2 nagyobbacska afrikai harcsa, ami elvan magyar csapvízben, az nem sokat zavarna.


De őszintén szólva igaza van a 2-esnek, jobb egy sima aranyhalas akvárium, ezért ehhez elég fanatikusnak kell lenni.

Őszintén szólva én közel 500 l-t nem b.nék el aranyhalakra.

Persze ízlés dolga, ha nektek az tetszik, tartsatok azt, de leginkább akkor csak azt tudtok tartani.

2017. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ajándékba kaptuk az aranyhalakat, de már a szívünkhöz nőttek. Mindegyik külön egyéniség. Nincs szívünk kereskedésbe adni őket / másnak adni / agyoncsapni (ezt is javasolta már valaki). Számunkra ők nem dísztárgyak, hanem érző lények, méghozzá családtagok. Nem hittem volna régebben, hogy halhoz is lehet így kötődni. Egyébként nem Magyarországon élünk, hanem egy skandináv országban.
2017. aug. 12. 22:27
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez esetben én is azt mondom, hogy vegyél még 1-2 aranyhalat, más hal nem igazán illik melléjük és növényesíts pl tüskéshínár, tócsagaz, rucaöröm ezeket nyugodtan cincálhatják és akár ehetik is. Apróbb csigák, kagylók is mehetnek szívesen eszegetik őket az aranyhalak és ezekben növényekbe ők sem tudnak komolyabb kárt tenni.
2017. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!