Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valami barna (ürüléknek...

Valami barna (ürüléknek nézem) lóg ki a halakból. Az pontosan micsida?

Figyelt kérdés
200L es akváriumban kb 30-40 hal van. Az akváriumot februárban telepítettem és egy ideig semmi gond nem volt. Kb 2 hónapja előjött egy olyan probléma hogy némelyik halból valami brana lóg ki(gondolom ürülék) ezek a halak pár héten belül el is pusztulnak. Ez milyen betegség és milyen gyógyszer van rá? Egy hónapja csinátam egy 50% os vízcserét. Napi egyszer adok nekik enni lemezes haltápot. Nyitott tetejű akvárium és 1-1.5 hetente kb 30L vizet töltök bele.

2017. aug. 14. 20:03
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
A víz utántöltése nem vízcsere, a havi 50% viszont kevésnek tűnik ennyi halhoz még dús növényzet és jó szűrés mellett is bár nem írtad milyen halak 30-40 db hal igényli a heti 30% vízcserét és a jó szűrést. Egyszerre ne vegyél le 50% vizet ez már stresszt okoz. Szerintem a heti vízcserék megoldják a problémát de ennyi infó alapján ennyit tudok mondani. Ja és az a barna izé az ürülékük, az elhullást én ammóniamérgezésnek gondolom de, hogy ezt biztosan állítsam kevés az infó.
2017. aug. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Ja és silány a kaja. Vegyél fagyasztott kajákat és azzal etess, a táp jó minőségű és több féle legyen és csak heti 1-2 alkalommal adj belőlük mint kiegészítő táplálék. A napi 1 etetés felnőtt halak esetében elég. Ha mindenevő, vagy növényevő halaid vannak akkor nyers, forrázott és félig főtt zöldségeket is adj a táp ez esetben is csak kiegészítő legyen.
2017. aug. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor kipróbálom a heti vízcseréket hátha jobb lesz töle. 11db neon 2 páncélos harcsa 1 anci 2vitorlás 1 betta 4xifo 2 gurámi 4 zebra dánió. Nagyjából ennyi. Tegnap elpusztult halon semmit nem vettem észre reggel. Délután mire hazaértem csak feküdt az ajzatban néha felúszott a víz tetrjére aztán ismét elmerült. Kicsit úgy vettem észre mintha ki lenne guvadva a szeme.
2017. aug. 15. 03:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Éppen sz....arik
2018. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!