Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha led világítást szeretnék...

Ha led világítást szeretnék mit ajánlatok? Pl?

Figyelt kérdés
[link]
2017. aug. 18. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Konyhába, nappaliba, autóba? Színes, csak fehér? Rejtett? Stb.
2017. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 toma781 ***** válasza:
Elsőnek: én nem értek a led világításhoz, de mivel itt tette fel ezt a kérdést gondolom hogy akvárium fölé akarja
2017. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Waooo, tényleg én vagyok a hülye :) Nem is néztem a kategóriát. Lehajtott fejjel meghunyászkodom :) :)
2017. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy akihoz kéne!

A lumen a hideg vagy meleg fény a kelvin?

Mert ugye lednél nem a watt a lényeg?

2017. aug. 18. 18:19
 5/11 anonim ***** válasza:
A lumen a fény mennyisége. A kelvin a színhőmérséklet. A watt az áramfogyasztás. Növények vannak az akváriumodban, mert oda nem mindegy a led fajtája. Ha csak a fény kell, akkor teljesen jó az általad linkelt. Te szeretnéd méretre szabni? Nem lehetetlen, ha van egy kis kézügyességed, elvágod (be van jelölve, hol szabad), óvatosan felfeszegeted a szilikonburkot, ott 3 pici rézszalag, na azokat kell összekötnöd (forrasztással) a következő darabhoz. Azt ne tervezd, hogy bekanyarodsz egy hosszabbal, mert nem hajlik. Természetesen a forrasztások után szigetelni kell a víz miatt.
2017. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És mindenképpen kell az alumínium sín, mert az vezeti el a hőt. Ha csak simán felragasztod egy fa/műanyag etetőre, hamar tönkremegy.
2017. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pontosan a növények miatt kellene.

Na azoknak általában milyen fény kell?

Mert ebből a ledből sok félét ki lehet hozni.

A hideg vagy a meleg fény a jobb?

Azt ugye a kelvin határozza meg?

A lumen meg a fényerőt nem?

Na és abbol mennyi kell a növényeknek?

Minimum?

2017. aug. 18. 19:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt olvasgass, sokkal okosabbak ebben, mint én. Még a kérdésedet is fel tudod tenni és szívesen kitanítanak.


[link]

2017. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A színhőmérsékletet a te igényeidre kell szabni. Van, akineka hűvösebb árnyalatú akváriumok tetszenek, akkor magas kelvin számot választanak, akinek a melegebb, sárgásabb, azok meg alacsonyabbat. A nagy átlag olyan 6500-7500K körül mozog. A növényeknek ez mindegy. A lumen csak a szemeddel látható fény mennyiségét jelenti. Ez nem teljesen ugyanaz, mint ami fényt a növények fotoszintézisre használhatnak, ezt a fényforrásoknál PAR értékkel szokták jelölni különböző mélységekben a vízben.

Én mikor fénycsövekről váltottam ledre, a szemmel látható "fényességben" (lumenben) majdnem 50%-os csökkenés volt, a növényeim viszont mégis sokkal jobban nőnek, mert a számukra fontos tartományban viszont jobban sugároznak a ledek.


Sajnos az ilyen értékeket nem nagyon szokták feltüntetni ezeknél a ledszalagoknál, hiszen nem is akváriumi célra vannak gyártva. Keresgélhetsz, hogy más vajon ugyanezekkel a ledekkel ért-e el sikert, milyen arányban kevert többfélét, vagy saját magad neki állhatsz kísérletezni.

2017. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Erre voltam kiváncsi:)


Azt még megkérdezhetem Te milyen ledet használsz?


Előre is köszi, így is sokat segítettél

2017. aug. 19. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!