Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta akváriumának fertőtlenít...

Betta akváriumának fertőtlenítése baktérium miatt hogy zajlik? Hogy kell adagolni a xanta mix fertőtlenítőt?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a bettámnak elkezdett eltűnni a mell alatti úszója. A boltban azt mondták ez baktérium miatt lehet és a xanta mixet kaptam rá fertőtlenítésre. Kérlek ebben segítsetek mert kezdőként számomra nem egyértelmű az utasítása.


Ez van az utasításban:

"A kezelés időtartama 2-3 nap mely idő alatt a szűrést célszerű leállítani, de megfelelő levegőztetésről gondoskodjunk. A kezelés befejezése után részleges (kb. 30%-os) vízcsere szükséges."

Ez mit jelent?? Minden nap kell cseppentenem az előírt mennyiséget, vagy csak egyszer és pár nap múlva úgyhagyni, majd vízcsere?


Köszi a segítséget, nem akarom, hogy baja legyen.


Azt sem tudom, hogy ezután mi várható. Visszanőhet az uszonya? Kellene még valamit használnom? Az skváriumban van műanyag dìsznövény, már arra is gondoltam, hogy az vágta meg, de nem tűnik élesnek. Gondolom ez nem lehet az ok, hiszen akkor minek gyártanák halak közé?



2017. aug. 18. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora akváriumban van milyen szűrővel hány fokos vízben?


Először jó lenne megállapítani mivel is van dolgunk. Uszonyrothadásnak tűnik, de a többi úszója is szakadozott, rojtos végű, esetleg fehéres szegélyű?

2017. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legelőszőr is, ez a szer gombára és penészre van.

Másodszor, ez másodlagos probléma, ami a tartási hibából alakult ki.

Tartás:

Minimum 30 literes bejáratott és szűréssel, ÉLŐ növénnyel rendelkező 26-28 fokos medence. Ez a minimum feltétel, amit minél előbb biztosítani kellene, mielőtt elpusztul.

2017. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Betta flora nevű 2l-es akváriumban van, mivel ajándékba kaptam. Nem voltam erről felvilágosítva csak azt mondták, hogy a betta jól bírja ezt és nincs szüksége se szűrőre se melegítőre. Amúgy nagyon jól elvan, fürge és nagyon sokat eszik. Szép erős színe lett, úgy látom mindene rendben, csak ez az úszója eltűnt.. elég furcsa.


Akkor adagoljam neki ezt a szert, vagy ne? :)

2017. aug. 18. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:

"úgy látom minden rendben van csak az úszója eltűnt" Na ugye hogy nincs minden rendben?

Kicsi neki az akvárium, nem minimum a 30 liter, de inkább 40-50 az ideális. Szűrő nélkül pedig NEM tartunk halat mert élve rohasztás. Nem tudom cserélsz-e hetente részleges vizet, de úgy érzem nem.

Elmagyarázom szűrő nélkül milyennek képzeld el a hal helyzetét: Van egy három négyzetméteres szobád, minden nap bele végzed a dolgod, de semmi nem tisztítja el onnan így benne élsz. Ugye milyen jó érzés lehet?


Egyébként biztosra mondom hogy az úszója ezért rohadt le és ha most beleteszed ezt a vegyszert megölöd a halad vele mert még azt a kevés baktériumot is kinyírja ebben a kis tálban amiben él.


Nem mentség sajnos hogy nem tudsz róla semmit, ha kapsz egy állatot minimum utánanézel az igényeinek.

Részletesen olvasd el ezt és e szerint változtass: [link]

2017. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szűrő, fűtő nélkül a következőket is pikk-pakk le fogod ölni...
2017. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Okés köszönöm. Tudom már, hogy nagyobb hely kell neki. Gondoltam mivel nem 5 percig tart ezeket beszerezni, utánaolvasni és kialakítani addig segíthetek neki vele. Nem volt jó a megérzésed, végzek vízcserét, ha megnézed az akvárium fajtáját ennek az az alapja, mert ìgy jut a felette élő növényekhez az üledékes vìz. Mivel ez egy bettákhoz készült akvárium részletes tartási utasításokkal miért is kellett volna azt gondolnom, hogy rosszul tartom a halat?


Amúgy meg a segítséget köszönöm, a kioktatás felénrk pedig nem itt van haszna.

2017. aug. 18. 22:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi a kissé ideges kommentért csak minden nap van egy ilyen és mind abból adódik hogy nem olvas senki utána a halnak. Persze segíteni akarok.


Az a legnagyobb baj hogy ezek a bettáknak szánt akváriumok egyáltalán nem alkalmasak haltartásra, csak dizájnosak és könnyen el lehet őket adni azt hirdetve hogy minden megvan benne ami a halnak kell. A kereskedésekben pedig szándékosan azt mondják hogy jó a kicsi, nem kell szűrő stb, mert amint elpusztul a hal a többség megy, és vesz másikat. Nekik ez a biznisz. Sajnos a legtöbb akvarista beleesik ebbe a hibába mert abban a hitben él hogy a kereskedésben értenek hozzá pedig nem, csak akvarista ismerősnek szabad hinni illetve a szakoldalaknak. Ez az akvaguru pl nagyon jó, csomó dolgot innen tanultam.

2017. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tudom már, hogy nagyobb hely kell neki. Gondoltam mivel nem 5 percig tart ezeket beszerezni, utánaolvasni és kialakítani addig segíthetek neki vele."

Bocs, ha valamit rosszul értelmezek, de ezt a dizájnos kínzókamrát 7500-8000Ft-ért dobálják, ami egy kezdő szett fele/harmada vagy teljes 50 liter körüli akvárium ára üvegtetővel, viszont berendezés nélkül. Adott esetben még az utóbbi is kisegíti: több víz = jobban oszlik az ammónia + stabilabban tartja a hőmérsékletet.

Ha ebben a fantasztikumban kaptad, természetsen nem szóltam :)


"Mivel ez egy bettákhoz készült akvárium részletes tartási utasításokkal miért is kellett volna azt gondolnom, hogy rosszul tartom a halat?"

Ugyanazért, amiért utána jársz a kutyatartásnak, a szuper prémium tápnak, az okostelefonnak, hűtőnek, gyümölcsfának, mielőtt megveszed: attól, hogy ez meg ez van ráírva, ezt meg azt mondták a szomszédok, ajánlotta az eladó, még messze nem biztos, hogy jó neked, megfelelő az állatodnak stb.


Legvalószínűbb, hogy a halacskádnak uszonyrohadása van. Egy ekkora helyen a legjobb szándékkal sem lehet jó vízminőséget, stabil hőmérsékletet tartani. Ebben az esetben önthetsz azt a vízbe, amit akarsz, úgyis visszajön. Mivel tartási körülményekből adódik a betegség a megoldás is az lesz, hogy megfelelő tartási körülményeket teremtesz a halad számára, méghozzá gyorsan.

Az uszonyrothadás egy bakteriális fertőzés, általában Sera Baktopurral kezelik. A Xanta-Mix nevű gyógyszert nem ismerem, de az internet leginkább gombás fertőzések ellen ajánlja. Nem mondom, hogy szarnak pofon, mert még ronthatsz is a halad állapotán, ha potyára beleölsz a vizébe valami barom erős szert.

2017. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!