Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény, teknős mellé?

Milyen növény, teknős mellé?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést a hüllős topikba, megpróbálom itt is megkérdezni, hátha van valakinek ötlete.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__8810011-tekn..



2017. aug. 20. 21:31
1 2
 1/17 Salx Narval ***** válasza:
Mekkora az akvárium és fedett e, milyen a világítás, szűrés, milyen teki? Az a gond, hogy a gyorsan növő növényeknek ami elviseli a teki legelését fényre van szükségük, amelyik beéri kevés fénnyel az általában lassú növekedésű és ebből adódóan érzékeny a sérülések kiheverésére. Ami itt alkalmazható lenne azok a lebegő növények a felszínen talán még a gyengébb világítás is elegendő. Rucaöröm, tüskéshínár, tócsagaz, béka és kagylótutaj, páfránymohák, stb. Ezeknek viszont terület kell és nem igazán szeretik ha nagyon kavarog a víz felszíne az az esőztetni kell és így is valószínűleg csökkenteni kell az áramlást emiatt mindenképp külső szűrő kellene ami azért elég nagy szűrőanyagot tartalmaz.
2017. aug. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
kolokán? :DD Az elég durva csak nagy meg lehet fényigényes is.
2017. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Vegyel neki gömbmohát, az enyemnek is volt (tobb is,de nem egyszerre), nagyon szerette, sokszor a kozepebe belefurta a fejet v belekapaszkodott es ugy lebegett. Vannak a mohaba ilyen apro, kukac szeru eloskodok, azokat megette belole.
2017. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Salx Narval ***** válasza:
Dehogy a kolokán, az amazonasi.:D Amúgy fényigényes ez mind de a felszínen talán éri őket elegendő.
2017. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Salx Narval ***** válasza:
2017. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A tekim 5 éves sárgafülű, nem nagy 15cm kb. Az otthona még két éve nagyon szép volt sok lebegő növény vette körül. kb 400 les akváriumban tartom, amit úgy csináltattam neki. 125 cm hosszú, két szintes, alul az úszórész és bujkáló, oda vissza tud vonulni, felül napozó van kialakítva (60X30cm), ami műfűvel van borítva. kb 87X60nm ami "üres". Ide szeretnék ültetni, ami szintén macerás, mert mosott folyami homok az aljzat, és imádja túrni.

Világítás a napozó fölött van, egy melegítő lámpa, és egy uv fényspektrumon sugárzó. Külső szűrővel szűröm a vizet, egy nagyon jó ismerősöm csinálta, csatornacsőből, szerintem jól teszi a dolgát, tesztek alapján az ammónia nagyon jó. A vizet ősztől tavaszig szoktam fedni, nyáron nyitott.

Most állok úgy anyagilag, hogy egy picit felújítsam a helyét, A szekrényét már elvittük asztaloshoz, mert igencsak megkopott, és szeretném, ha megint szép zöld lenne a környezete.

2017. aug. 21. 18:45
 7/17 A kérdező kommentje:

A békalencsét nagyon szereti, ahogy keringeti a víz, ő "zsákmánynak" nézi, és szó szerint levadássza.

Vízi saláta egy napig lebegett, addig ügyeskedett ameddig, az aljzaton szét nem tudta taposni. A hínárokat széttépi és megeszi.

2017. aug. 21. 18:51
 8/17 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a növények jól bírják a cincálást persze azért nem egy ekkora állat étvágya kielégítésére valók.:D Párában érzik jól magukat ezek a növények ezért kérdeztem rá a tetőre, nyáron félárnyékban vagy szobában e nélkül is elvannak azért. Valamilyen világítás azért kellene akár 2-3 25-30W-os kompakt fénycső is megteszi (5-6500K). Nem tudok más tanácsot adni mint, hogy jó sok gazt vegyél mert egy-két maréknyi hínárt, vagy pát darab tutajt tényleg felfalhat és nem biztos, hogy így regenerálódni tudnak. Érdemes lenne egy külön helyen, mármint ha van ilyen lehetőséged a növényeket szaporítani. Ha olyan helyen laksz vadvízi növényzettel is próbálkozhatsz én is szoktam a Balcsiból gyűjtögetni hínárt, algát, vízitököt, stb. A békalencse is elvan egy nagyobb lavórban és ha fogy dobsz be neki, had egye ha szereti.:D Szóval valami kis növényszaporító helyet kellene készítened, hogy ne egyen ki mindent egyszerre. Ha egyszer elszaporodnak akkor már maradandó kárt nem hiszem , hogy okozhatna bennük de ahhoz kell egy kis fény is, pl a tüskéshínárt ha ízekre szaggatja akkor is életben marad és hajt tovább, de a kagylótutaj is igen szapora. Talán emelhetnéd a zöldségadagját is, hogy ne a növényzetet legelje. Nevettem a kolokánon de 400-literben még az is elmenne.:D
2017. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
kolokán amazonaszi?Ja azért telel ki minden évben a tavunkban.Meg nő szabadon magyarországon....
2017. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Salx Narval ***** válasza:
Ne már, most viccelsz velem, vagy tényleg muszáj ennyire szájbarágósan körülírnom.:D Nem úgy értettem, hogy a kolokán az Amazonas vidékén honos és én nem is rá gondoltam hanem az amazonasi békatutajra, még leírást is küldtem róla a beazonosítás végett. Szóval a kolokánról itt csak te beszélsz, persze én is fogalmazhattam volna precízebben.:D Na még egyszer, az amazonasi békatutajról van és volt szó részemről nem pedig a kolokánról, ami természetesen és ebben igazad van akár ki is telelhet nálunk, valamint tényleg a békatutajfélék családjába tartozik. Remélem így már érthető.:D
2017. aug. 23. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!