Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény, teknős mellé?

Milyen növény, teknős mellé?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést a hüllős topikba, megpróbálom itt is megkérdezni, hátha van valakinek ötlete.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__hullok__8810011-tekn..



2017. aug. 20. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
No így már jó :D
2017. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Salx Narval ***** válasza:
Na végre.:D
2017. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem volt egyszerű menet, de beszereztem egy pár békatutajt, egy 20 lityós akváriumot szivacsszűrővel és néhány hínárt. Ketté vettem a növényeket raktam be a tekihez is, örült neki, most ugyan zöld az akvárium, de cafatokban a növényzet. A másik fele ment a kicsi akváriumba, megpróbálom szaporítani őket. Vettem neki egy kupac lisztkukacot, mire eszembe jutott berakni az üvegbe a fele már megint kirágta magát a zacsiból és meglépet.

Ötleteket szívesen fogadok még növényekre, de légyszi könnyen nevelhetőt ajánljatok. Köszönöm.

2017. aug. 23. 21:41
 14/17 Salx Narval ***** válasza:
Nem tanácsként írom, csak úgy mint egy ötletet, én valamikor élő bambuszrudakkal dekoráltam egy 300-literes akváriumot. 10-15db 1-3mm átmérőjű bambusz 50cm darabok. Felvágtam a szárakat és követ kötöztem az aljára, majd a talajba állítottam őket mintha csak egy nádas lenne, párat egyenesen, párat srégen egy-két szálat megdöntve. Az élő bambusz hamar elkezdett gyökeresedni és levelet hozni ami természetesen kinőtt az akváriumból, ezeket néha visszavágtam. Természetesen ezt ott érdemes megcsinálni ahol beépített akvárium van mint nálam az-az nem gond ha akár fél méterre kinő valami az akváriumból mert takarva van. Ha nálad sem probléma, hogy a növények kinőnek, rengeteg mocsári növény közül válogathatsz, akár gyűjteni is lehet, persze megfelelő világításra szükséged lesz. A vízipálma is jól mutat egy terráriumban ha nem probléma a mérete, ilyent is csináltam már. Neked kell eldöntened merre indulsz el, nekem tetszenek azok a terráriumok is ahol a növényzetnek csak a gyökere van vízben a növényzet viszont a szárazon van, vagyis a mocsári növényes.
2017. aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Salx Narval ***** válasza:
1-3cm a bambuszrúd.:D
2017. aug. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Salx Narval Köszönöm!!!

Valami ilyesmire gondoltam, csak halovány lila dunsztom sem volt, hogy mit csináljak:D

2017. aug. 27. 09:53
 17/17 Salx Narval ***** válasza:
Hát, írd be a keresőbe, hogy terrárium, nyomj a képekre és válogass kedvedre. Biztosan találsz olyan megoldást ami tetszik és meg is tudod valósítani.
2017. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!