Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hetes akvárium miért algásodik?

1 hetes akvárium miért algásodik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma egy hetes az új akváriumom.Sok növényt tettem bele.Szépen el is kezdtek fejlődni, jönnek az új levelek is, fejlődik a Kuba is. De az üvegen megjelent az alga. Mit csinálok rosszul? TF Plantert, TF Macro-t és Liqui Carbo-t használok.

Mi lenne a megoldás szerintetek?

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2017. aug. 22. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

80 literes akváriumos vagy ugye? :D

Ha barna algáról van szó akkor nincs semmi teendőd, minden új akváriumban megjelenik és általában napok vagy hetek alatt eltűnik. Nekem is így volt mindkét akváriumom indításakor. Ha pedig nem barna alga akkor viszont a növénytápok adagolását kéne még egyszer átgondolni.

2017. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt, vagy egy ehhez hasonló mágnest :)

[link]

2017. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Igen, én vagyok a 80 literes :D

Inkább zöldnek látom az algát :/, az üvegen jelent meg most.

Hogy érted, hogy újra kell gondolni a tápozást? Hogy módosítsam? Előre is köszönöm szépen a válaszod! :)

2017. aug. 22. 20:59
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ne csinálj semmit, egy hetes akváriumban az lenne a fura, ha semmi alga nem lenne. Ha a harmadik-negyedik héten is masszívan algásodsz, akkor kell átgondolni a dolgokat.
2017. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. aug. 23. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!