Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kubai kek rak (procambarus...

Kubai kek rak (procambarus cubensis) Eszik-e csigat ami kb akkora mint egy kifejlett peldanynak az olloja, Illetve milyen agakat tehetek be neki buvokent Es meg azt h miket ehet?

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 17:28
 1/10 Platypus ***** válasza:
Akármekkora csigát képes megenni, még a nagyokat is szépen kiszedegeti a házukból. Viszont igazi cubensise nem nagyon van senkinek se az országban, valószínűleg floridai kékhez(P. allenii) van szerencséd, és simán számolhatsz tenyérnyi kifejlett mérettel.
2017. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
menj el fehérvárra, ott csak az van, mármint azok közül amelyik boltban van kékrák
2017. aug. 23. 23:16
 3/10 A kérdező kommentje:
*csak kubai
2017. aug. 23. 23:16
 4/10 Platypus ***** válasza:
Mutass egy fotót és elhiszem. A rákról, ne arról, ami ki van írva.
2017. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2017. aug. 26. 18:18
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja es legyszi ird le h mik a kulombsegek a nemek kozt, a hoszabb tapogatorol enis hallotam mar.

Illetve h ha most kb 6-7 cm-sek akkor milyen surun vedlenek, fognak-e meg?

2017. aug. 26. 18:21
 7/10 Platypus ***** válasza:
Nem látszik elég jól, de az ollóforma és a rózsaszín árnyalat alapján ez egy bébi ausztrál vörösollós rák(Cherax quadricarinatus). 20 centis lesz, szétszabja a növényeid, nem egy egyszerű eset. A nemét így tudod majd később megnézni, de ilyen méretben semmit sem fogsz látni rajta: [link]
2017. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi, bár én reménykedek hogy nem lesz 20 cm-s mert ahoz elég kicsi az aksi

am. p alleniért mentem fehervára, veszprémben csak az a pici sárga van, -> fehérvár és ott vagy 4 üzletből, 1 tartott rákot, és ő meg aztmondta h nem foglalkozik az alleni-vel, szval hoztam 1 pár rákot


am ha neked van igazad akk (gondolom értesz hozzájuk, azért tőled kérdezek, és nem a honlapokrol szedem az

infot) agreszív-e, ha igen egy aksiban 1 pár (ha hím+nőstény) mekkora aksitol tarthatok egyutt, és mikora lesz ivarérett, megfelelő körülmények közt meddig él, szűrési igényei (valami különleges szűrés) kel -e, és ha tényleg nem kubai akk hány hónap alatt növi ki az 54l-s aksit, most kb max 6-7 cm-sek?

előre is köszi

2017. aug. 26. 23:02
 9/10 A kérdező kommentje:

holnap megpróbálok jobb képeket csinálni, mindenképpen

köszi

2017. aug. 26. 23:14
 10/10 Platypus ***** válasza:
Rövid ideig gondoztam egyet, az két hetente vedlett, ez alapján elég gyorsan nő. Az 50 litert pár hónap alatt ki fogja nőni. Spéci szűrés nem kell nekik, csak egy jó erős átlagos fajta. Ragadozók, sok bomlásterméket termelnek. Szerintem cseréld le őket - két lehetőség van a pontos fajra, az egyik a már említett ausztrál, a másik a floridai kék(alleni), egyik se való 50 liter környékére, pláne több példány.Igazi kubai rákja talán soha nem is volt senkinek se az országban. Csak a neve hangzik jól, ezért sütik el mindenre, ami kék.
2017. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!