Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garra rufa tartása?

Garra rufa tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igen, a pedikűr miatt szeretnék ilyen halakat tartani.

6 éves koromban voltak halaim, szóval felszerelés vam, csak hozzáértés nincs.

Pontosan milyen táp kell nekik? Túl lehet őket etetni? Vízszűrő/forgató kell? 20 vagy 30 fokos viz kell? 25°C elég? Milyen minőségű víz kell nekik? Lámpa?

Milyen berendezésű legyen az akvárium? (Mű vagy élő növények, talaj).

Mekkora helyet igényelnek? Kb 20-40 hallal számolva hány liter?

Sziámi harcoshallal tarthatók együtt?


Kérlek, mobilról írtam, bocsi a félreírásokért, ékezethibákért.

Azért kérdezek, mert nem tudom, hogy kell őket tartani, lehurrogás helyet tanácsokat, válaszokat és magyarázatokat várok.

Előre is kösszi! ^^



2017. aug. 25. 22:18
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd az a helyzet, hogy általában fiatal halakat mutogatnak a képeken és videókon, a hal felnőtt korára 12-15cm is eléri ami azt jelenti, hogy még 2-300 literes akváriumban sem tartható 10-15 db nál több erős szűrés mellett. A víz hőfokára nem kényes akár 25fokon is tarthatod de 20-40 db ebből a halból bazi nagy akváriumot és erős szűrést igényelne min 4-500-liter jól szűrt víz kellene kb 25-30 halhoz erős világítással és intenzív keringetéssel (mindenképp kell külső és levegőztetős belső szűrő is ) Az állott középkemény csapvízhez jól alkalmazkodnak a ph-ra sem érzékenyek a semleges az-az 7 megfelel nekik. Nem tudom így is érdekel e még. Talajnak homok és nagyobb kövek gyökerek amin jól nő az alga. Élő növényt használj a műnövény haszontalan. Zöldségekkel, algatablettával és fagyasztott mixekkel etethető.
2017. aug. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"felszerelés van" :D


Kérdés, hogy egy 6 éves gyereknek volt e anno bőven 100.000 +-os felszerelése.

Persze lehet hogy volt... bár inkább tippelek arra, hogy az a felszerelés leginkább 1 bettának elég.


Amivel egyébként természetesen nem tarthatók együtt, teljesen más környezetet igényelnek. Nem tudsz kompromisszumot létrehozni.

2017. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek a választ! :)

Közben a kérdés kiírása után rájöttem, hogy ez csak fejben hangzik jól, aztán válaszban is megerősítettetek, hogy nekem rájuk nem lenne kapacitásom.

Bettára kérdezzek rá egy másik kérdésemben, vagy abban is tudtok segíteni? :)

2017. aug. 26. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Van sok bettás kérdés, pl 4 kérdéssel visszább is van egy, illetve a keresőben is találsz rengeteget. 30, de inkább 40 litertől már szép helyet lehet neki berendezni, amiben jól is érzi magát. Fűtő, akváriumfedő mindenképp kell, illetve egy gyenge áramlású, de nagy felületű szűrő.
2017. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is 40-liter körüli akváriumba ajánlanám a bettát. Ahogy a kolléga írta, fedett akvárium, automata fűtés 26-27 fok, lebegő, vagy szálas növények és egy légpumpás cseh emelő esetleg esőztetővel kiegészített motoros szűrő. Hetente 30% vízcsere azonos hőfokú állott vagy klórtalanított vízzel és rendszeres talajtakarítás. Etetni fagyasztott szúnyoglárvával kell, vagy esetleg más fagyik is szóba jöhetnek. A száraz tápok kiegészítő eleségként adhatóak és hetente tarts egy- két koplaló napot. Ne sajnáld nem fog éhezni.:D
2017. aug. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De jó fejek vagytok, hogy ilyen szépen válaszoltatok :D Természeteselen elolvasom a többi kérdést, aztán ha lesz valami egyéni gebasz, akkor kérdezek. Megy a zöld kéz!
2017. aug. 26. 17:34
 7/8 anonim válasza:
Kerti tóban nem lehet tartani?
2022. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Éppenséggel lehetne tavasztól őszig, csak nehéz biztosítani a kristálytiszta vizet és az intenzív áramlást. Ha a víz hőmérséklete 16 fok alá süllyed akkor be kell vinni őket és a fent már leírt körülmények között kel teleltetni. Szóval szerintem nem éri meg a macerát ha így is úgy is kell egy nagy akvárium.
2022. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!