Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfogja ölni a kisteknőst?

Megfogja ölni a kisteknőst?

Figyelt kérdés

Van egy kb 20 cm er es vörösfölű ékszerteknősöm és van egy kb 10 cm er es kinai csikosnyakú teknős a kicsi kinőtte a teráriumát és be raktam a nagyhoz a nagynak egy nagy medencéje van vagyis ilyen pancsoló és nagyon jól kijöttej uszkáltak egymás mellet a kicsi napozik a nagy páncélján.Nem fogja megölni a nagy ugye?Nem bántota még nagy a kicsit.


(bocsi a helyesirásért siettem)



#ékszerteknős #bántja #kinai csikos nyakú teknős #pancsolo #jól érzik magukat
2017. aug. 26. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni, és nem lehet megjósolni, a hüllők nem túl következetesek.

Megölni valószínűleg nem fogja, de úgy már jártam, hogy az egyik csúnyán megharapta a másik lábát.


De ez se jellemző, ha tényleg olyan nagy hely van, akkor jó eséllyel együtt tarthatók gond nélkül.

2017. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,csak hát ha a nagy megharapja a kicsi akkor az egész lábát leharapja mert nagy a méretkülömbség,és hatalmas hely van.
2017. aug. 26. 16:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Mekkora az a hatalmas hely amúgy?

Én csak kerti tóban mernék két idegen nagy méretkülönbséges teknőst együtt tartani. Nekem kettő van, az egyiket úgy fogadtam be, de ugyanolyan méretűek és még fiatalabbak voltak, így nem bántották egymást. Ha most jönne egy harmadik már nem vagyok biztos benne hogy így lenne.

2017. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Én is azt kérdezném, hogy mekkora az a hely literben mérve?


Több teknőst nem érdemes együtt tartani, mert nem igénylik a másik társaságát, max eltűrik.


A kicsi teknőst lehet, hogy egyelőre még eltűri a másik, de nem tudhatod, mi lesz a jövőben. Jobb nem kockáztatni. Egy kisebb páncélharapás is végzetes lehet, ugyanis ezáltal bejuthatnak a teknős húsába a kórokozók es gombák.

2017. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tudok litert mondani de nagy

Hhelyük van ilyen medence ami gyerekeknek való de a nagyteknőst is ellepi bőven a viz,nagyo aranyosak a kicsi megy a nagy után a nagy páncéján napozik a kicsi

2017. aug. 26. 17:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Este nem lenének eggyütt.
2017. aug. 26. 17:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Kagyló gyerekpancsolóra gondolsz? Az minden csak nem n agy egy teknősnek. Egy teknősnek legalább 300-500 literes akvaterrárium kell, napozóval és mély vízzel, nagy térrel hogy inkább lapos legyen mint magas. Ezek a pancsolók max száz literesek lehetnek de lehet még kevesebb, se szűrő se napozó se aljzat, csak csúszik a lábuk. Jól átgondoltátok ti a teknőstartást?
2017. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Etetéskor is jó lenne szerintem különtenni őket, nehogy a nagy rivalizálásból probléma legyen.
2017. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
4 edik nem arra gondoltam annál sokkal nagyob az alján van kő és van benne egy nagy kő amire kitudnak mászni megvannak a vitaminok is nekik 2 hetente takaritom ha nagyon köszos 1 és félhetente.
2017. aug. 26. 19:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Olyan 300 és 400 liter közötti
2017. aug. 26. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!