Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új vagyok az aquarium tartás...

Háazminek kérdése:

Új vagyok az aquarium tartás világába s van egy pár dolog amit nem tudok?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy 25L-es kis aquariumot felszerelésekkel (tető vilàgitással, fűttő egysèg,szivatju/filter/buborékoztató "izè")

Még hàtra van egy digitális hő fok mèrő a díszek,talaj (kavics,vagy homok)

S azt szeretnèm kérdezni lèvèn kezdő vagyok,hogy 1. Hogyan lehet a víz minőségét javítani? (eléggè vizköves vizünk van) s normális-e ha az aquarium oldalán buborékok meg rekednek?

2.a víz csere elèg ha mondjuk hetente 25%-ig le engedem majd új vegyszerezett vizet öntök bele s mondjuk havonta teljes víz csere?

3.a lámpa mehet èjszaka is? Nem okoz gondot a halaknak vagy nem gyorsítja az algásodàst?

4. Ha mű nővènyzetem lesz attol mèg lehet csiga ?

5. Vettem klór mentesítő vegyszert (Antiklórt) e mellè még kell más vegyszer?


2017. aug. 28. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ácsi. Ma vettél egy akváriumot és már halak is vannak benne? Milyen halak? Mennyi? Ekkora hely inkább csak garnélásnak való, természetesen betartva a két-három hét üres járatot.
2017. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Hogyan lehet a víz minőségét javítani? (eléggè vizköves vizünk van) s normális-e ha az aquarium oldalán buborékok meg rekednek?


Igen, normális, de egy új akváriumot min. 1 hétig illik üresben járatni, addigra úgyis kiszáll belőle.


2.a víz csere elèg ha mondjuk hetente 25%-ig le engedem majd új vegyszerezett vizet öntök bele s mondjuk havonta teljes víz csere?


Hetente 1/3 vízcsere, teljes soha.. ráadásul nem vegyszerezzük. Amit pótolsz azt is állni hagyod előtte min. 1 napig


3.a lámpa mehet èjszaka is? Nem okoz gondot a halaknak vagy nem gyorsítja az algásodàst?


A halaknak sem teszik, a zöldalga imádni fogja.


4. Ha mű nővènyzetem lesz attol mèg lehet csiga ?


Lehet.


5. Vettem klór mentesítő vegyszert (Antiklórt) e mellè még kell más vegyszer?


Még az sem kell.



"5 literrel csak bajlódni fogsz, már előre látom, hogy elmegy kedved az egésztől.

2017. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1-2 csiga oké, de mást ne is akarj tartani benne.

Igazából 25 literesbe én semmilyen élőlényt nem tartanék, színes kavicsokkal, dísznövényekkel rendezném be.

A világítás este nem jó. Bőven elég, ha 10-13 órát világít, növényektől függően. De ha nem élő növényeid vannak, akkor is elég ennyi, mert algásodni kezd a sok fénytől.

2017. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem még nincsenek benne halak de beszèltem a tulajjal s azt mondta durván 4-5 aranyhal elfér benne minimális díszítéssel de amúgy vannak nano halak ők vígan el vannak ekkora èlő helyen! Néztem pár videót s mindenhól hasonló méretekkel láttam s bennűk hiszek! Amúgy nem fogom meg unni nem kell aggodni s ez amúgy is ideiglenes~ amig meg tanulok egy s mást utánna majd veszek nagyobbat de jelenleg vitorlás hajóra gyűjtök szóval limitált pénzel dolgozom.
2017. aug. 28. 19:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor etessük a trollt...


4-5 aranyhal tényleg vígan belefér és akkor már a vízzel sem lesz semmi gondod. Szerintem majd töltsd fel a vitorlás hajódat vízzel és nevelgess benne guppikat.

2017. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Aranyhal?

Aranyhalat 300+ literes kerti tóban tartunk, esetleg óriási (200 literes) akváriumban, és akkor 3-4 darabot, nem egy 25 literesben!

Olvass inkább még sok fórumot, szakoldalt, szaklapot, NE az üzlet eladóit kérdezd. Nekik csak az a cél, hogy eladják a halakat, és nagyrészük még annyira se ért hozzá, mint te....

2017. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha szkeptikus vagy az itt leírtak kapcsán, de kérlek, legyél az állatkereskedésben is.


Mielőtt bármilyen élőlényt beleteszel, olvass és kérdezz sokat.

2017. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha a vitorlázást is videókból akarod megismerni, meg fogsz fulladni.
2017. aug. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25 literbe 4-5 aranyhallal semmit nem fogsz megtanulni, mert nagyon gyorsan el fognak pusztulni. Az akvárium drága hobbi, a vitorlázás is, ha nincs pénzed mindkettőre, választani kell.
2017. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább vitorlázz. Ott legalább csak a saját életeddel játszol közvetetten, nem pedig a szerencsétlen állatokéval.
2017. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!