Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Helyesen tartom a bettámat?

Helyesen tartom a bettámat?

Figyelt kérdés

60 literes akim van. Van benne 1 db vasfa 1 db hordó dísz, 2 tő szálas cserepes növény (boltban így adták) 2 tő lándzsa fű féle, 1 nagy anubias, 1 mű hínár jó nagy. 1 szűrő, 1 melegítő. A hőfok 26-27 c° körül van mindig. A bajom hogy a bettám mindig elbújik, nem is nagyon eszik csak ha közvetlen rászórom a kaját. Száraz kaját tudok neki adni csak sajna mert közelben nincs olyan halas bolt ahhol élőt tufok venni. Van még 4 guppim 4 plattim 2 kis harcsám, meg ugye a hím betta.

Itt a kép az akiról

[link]

És itt a szűrőm

[link]

Szerintem sok a hal és stresszes. 2 hete van meg. És a szűrő is maxon van. Lehet az se a legjobb neki. Sajnálnám ha meghalna. Vélemények? Esetleg amit javítanom kellene? Kérdésetek van, válaszolok



2017. aug. 30. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Kevés neki a hőfok, inkább 27-28 kéne. Ha ő később került az akiba a sok nagyon élénk hal közé akkor valószínűleg stresszelik is. A szűrő jónak tűnik.

2. Az áramlás lesz a másik és nagyobb baj szerintem, elképzelhető hogy azért bujkál és nem jön elő enni mert elsodorja a víz, nehezére esik ellenállni és elvárad, legyengül. Ha esetleg próbálnál valahogy állítani az erősségén az lehet segítene.


Én is tartok bettát más halakkal, úgy oldottam meg a szűrő erősségét hogy csak akkor hoztam a bettát amikor már beállt és lelassult az áramlása, így mindig csak annyira nyomkodom ki a szivacsát és takarítom ki hogy ne legyen utána túl erős. Persze így jóval alul telepítettebb az akváriumom mint amennyire lehetne telepíteni, hogy ne terhelje még jobban a sok hal a szűrőt.

2017. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Lehet az erősségen meg az irányon is állítani. Most pont a falára irányitom. Meg az erősséget visszaveszem a felére. A guppikat meg eladom, mert már unom a rengeteg szaporulatot. Bármit észrevétel van írjatok.
2017. aug. 30. 20:57
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírás alapján ez egy vegyes díszakvárium a világ minden tájáról származó halakkal. Valóban sok a hal, de az a legkevesebbet számít. A betta a szárazeleséget nemigen kedveli. Giliszta, vörös szúnyoglárva azonban hozzáférhető a természetből, muslica lárva is tenyészthető. A betta nem kedveli az áramló vizet, nem úszóbajnok, nem csoda, hogy elbújik.
2017. aug. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A betta nem kedveli az áramló vizet"

Az enyém bezzeg az áramlatban játszik. Direkt beleúszik, aztán sodortatja magát és ismétli. Ezer más helyre tudna menni. Csakhogy:

1. egy egész életében állóvízben nevelkedett halnak nincs meg az izomzata, hogy egy normálisnak mondott akváriumi sodrással megbirkózzon. Sosem lesz egy hegyi pataki csík, de ha minimális teljesítményről indulsz és nagyon lassan emeled fölfelé, akkor legalább esélye van szokni. És nyilván egy halfmoon, akinek hatalmas súlyt kell maga után cipelnie, még kevesebb áramlást visel el, mint egy koronás vagy egy nőstény. Szóval csak ésszel!

2. kell, hogy tudjon pihenni. Őszintén, szerintem kegyetlenül kevés ez a növényzet neki. Amellett, hogy szinte álló vizekből származik, azoknak a vizeknek baromi dús a növényzete. Mivel a vízfelszín közelében lakik, igényli, hogy a felszín közelében tudjon pihenni, tehát kellenek neki magas vagy vízen úszó növények. Mivel a többi haladnak kell az úszótér érdemes lenne a bal hátsó sarkot benövényesíteni neki (akár frontüvegig). Ha nem bánod, hogy néha táprudat/golyót kell nyomni a talajba, a vízikelyhek (Cryptocoryne) jó választás lehetnek, könnyen tarthatóak, van belőlük színvariáció.


Engem néhány dolog zavar még:

- Milyen harcsád van? Ha valami Corydoras, akkor azok 5-6 fős csapatot igényelnek. Fajtól függően lehet, hogy csak ők és a betta elég lenne az akváriumba.

- Azt ugye tudod, hogy a plattik mindenevők és igénylik a zöldséget az étrendjükben. (A betták bolondok, az enyémek rendre túlették magukat cukkiniből, játszottak a borsóval stb. hiába magyaráztam nekik, hogy ők ragadozók. Amikor először etetsz ilyeneket, figyelj, hogy a betta zabálja-e, mert nem erre találták ki a gyomrát, annyira jót nem tesz neki)

- Ha már a természetes étrendnél tartunk, feltűnt, hogy mindenben halliszt meg búza és vagy rizs van? Nyilván ebből is van szar meg kevésbé szar (JBL NovoColor, Tetra Pro). De én eddig csak egyetlen olyan táppal találkoztam, ami megközelíti a természetes étrendjüket, nem tartalmaz halat, az meg a Dennerle Betta Boostere. Amit eddig csak egyetlen helyen láttam.

Ha élő kaját nem is tudsz szerezni, fagyasztottat adhatnál neki. Vörös szúnyoglárva, daphnia (vízibolha), artemia (sórák) általában szokott lenni boltban, de utóbbi nevelhető otthon is, ha szerzel petét és keversz nekik sós vizet.


Nagyon jó gondolatnak tartom a guppik elajándékozását. A harcoshalak hajlamosak őket "pici bettáknak" nézni, ami stressz- és agresszióforrás, de guppik sem mindig kisangyalok.

2017. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Páncélos törpe harcsa. Valami ilyesmi. Sajnos boltban se tudták megmondani.
2017. aug. 30. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!