Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebradánió szaporítás?

Majorlevo kérdése:

Zebradánió szaporítás?

Figyelt kérdés
Mindig eljutok odáig hogy kikeljenek a kishalak de utána megdöglenek ikráztató medencé be ikráznak de nem jon össze.
2017. szept. 5. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A legelterjedtebb módszer az artémia keltetése, erről millió cikket találsz a googleban.


Nálam viszont kagylósrák+ porrátört haltáp kombón nőttek fel az ivadékok. Kagylósrákot természetes vízből lehet szerezni, általában a szálas alga közt élnek. Ezeknek a rákoknak a fiatal példányai jó nevelőtápláléknak bizonyultak.

2017. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Nálam bevett szokás növény és mindenevő halknál az algás kövek behelyezése, ezeket befőttes üvegekben az ablakban növesztem. A nevelőben mindig van moha, vagy tüskéshínár Az elúszott ivadéknak azonnal ennie kell és minimális mennyiségű kaját ugyan de 3-4 óránként kapniuk kell az első napokban. Én a víz 10% naponta lecserélem (2-3 hétig) és egy kis cseh emelő is szokott üzemelni a 20-literes nevelőben amit csak félig töltök fel és a frontüveg kivételével minden oldal elsötétíthető. Próbáld ki a JBL folyadéktápját az első napokban, utána jöhetnek a porok ( én a TETRA bébi kajáit kedvelem) és a keltetett sórákok. Én tojásporral szoktam indítani de azt nem ajánlom mert nagyon figyelni kell a mennyiségre és nincs meghatározott adagolása, a vizet viszont hazavágja ha elsokallsz vele. Azt ugye tudod, hogy ezek kis halak párt választanak, vagyis legközelebb is ugyanazokat helyezd ki. Ikráztatáshoz helyezd ki a párt a 24 fokon tartott halak vizét emeld 2-3 fokkal és a víz 30% cseréld frissre és próbálj hasonló környezetet kialakítani mint ahogy fentebb írtam. Innen már csak egy lépés a sikeres felnevelésük biztosan sikerülni fog, sok sikert és jó nevelgetést.
2017. szept. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a baj hogy elúszásig se jutnak el de kis neonhalam az meg van!
2017. szept. 9. 20:26
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Mi a gond ikrapenész, vagy kikelnek ugyan de hamar el is pusztulnak? Tegyél 10-liter vízhez 10csepp xantakridint, vagy 5-5 csepp malachit z és metilén kéket az ikrák védelmére ha ez a gond. Finoman működhet a levegőztető és vízoszlop magassága 10-15cm legyen és árnyékold az ikráztatót. Próbálkozz csak előbb utóbb sikerülni fog.
2017. szept. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi majdsikerül
2017. szept. 11. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!