Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halpenész a guppi száján?

Halpenész a guppi száján?

Figyelt kérdés
Van egy kis problémám tegnapelőtt a guppim össze akaszkodott az egyik szifómal egy falat kajáért és a szája valószínűleg megsérült. Most vettem észre egy vékony fehér réteget az alsó ajkán én penésznek nézem. Mivel lehetne hatékonyan kezelni? Esetleg 10l/ egy csapot teáskánál só? Nem nagyon szeretném gyógyszerezni. A karantén aksiban most vásárolt halak vannak kezelés alatt így nem nagyon tudom külön venni a garnélák miatt még félek gyógyszerezni. Valami ötlet? A többieknek semmi baja.
2017. szept. 7. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyobb halaknál működik, hogy óvatosan le lehet törölgetni a száját gyenge szappanos vattával. Egy guppinál érdekes lenne. Én mondjuk megpróbálnám. Pl fültisztító pálcikával.


Ha nem, akkor is külön kéne tenni, 10 percekre, fél órákra, és gyorsfürdős fertőtlenítős vízben tárolni arra az időre.

2017. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
Mivel és miért kezeled a karanténban lévőket ami miatt oda nem teheted? A sóból viszont egy csapott evőkanálnyi kell 10-literenként, hogy valamit használjon is. Jók a többszöri gyors fürdők is de jobb lenne ha tartós fürdőben lenne a seb ill a penészgomba eltűnéséig. Egy vödör, vagy lavór is megteszi 2-3 napig egy kis porlasztóval ha semmi kép nem mehet a karanténba.
2017. szept. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!