Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettával mit tarthatok együtt?

Bettával mit tarthatok együtt?

Figyelt kérdés
Ma vettem bettát és betettem a többi halaim közé az aksiba, mert nekem azt mondták,hogy a békés halakkal el van. De már hallottam olyat is,hogy ne nagyon tegyek mellé semmilyen halat.Most jelenleg a bettám ezekkel a halakkal van együtt. 5 guppi, 1 alganyaló,2 zebradánió, 2 xifó.
2010. máj. 26. 17:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajna úgy vettem észre mintha a guppikat kergetné.
2010. máj. 26. 17:34
 2/6 anonim válasza:
A guppik nem igazán jók mert összevesznek hiába békés állat.De ha elég nagy az akváriumod akkor majd megszokják és elkerülik egymást.
2010. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amikor utoljára próbálkoztam azzal hogy a bettám mellé rakok be egy guppit a guppimat utána fark nélkül szedtem ki az akváriumból.Szval inkább ne nagyon próbálkozz mert ezt csak a halakat idegesíti
2010. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát nekem két guppimnak lett kissé tépett a farka,mellesleg megjegyzem,hogy a végén már a zebra dániókat és a xifókat is kergette.Az aksi amúgy nem túl nagy csupán 40 literes. Nem tudom másnak hogy sikerült társasban bettát tartania.Mindegy kimostam egy nagy befőttesüveget tettem bele egy kis dekort és ott van most a betta. Hamarosan kap egy külön aksit.
2010. máj. 26. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:
A betták között is vannak nyugodtabb és agresszívebb példányok is. Sajna úgy látszik a tiéd az utóbbiból való, bár lehet a guppik kötekedtek vele meg a hely is új volt neki, de jobb les egy külön aksi! :)
2010. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. Azóta külön aksiban (16 literesben) lakik, már 3 éves. Pedig csak télen fűtök neki, akkor is csak 21 fokra (hideg van a szobában, 16-17 fok télen), szűrő nincs. Még beteg sem volt soha. Azt olvastam, hogy a hidegebb vízben tartott halak tovább élnek, mert nem ver olyan gyorsan a szívük. Biztos azért is ilyen hosszú életű. :)
2010. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!