Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El algásodott az akváriumom,...

El algásodott az akváriumom, hogy lehet őket kiírtani?

Figyelt kérdés
Az ecetes víz jó ötlet lehet, mert úgy hallottam, hogy jó ellene

2017. szept. 17. 15:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Az alga minden esetben valami problémára utal.

Vagy gyenge a szűrés, túl van népesítve az akvárium, nem megfelelő a világítás, kevés a növény, túl sok a természetes fény.

Ha a problémát megszünteted, az alga is eltűnik.

2017. szept. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

Mármint járó akváriumból szeretnéd kiirtani? Mert oda az ecet botrányos ötlet, a lakókat biztos kinyírnád vele. Az előttem szóló írja hogy valamilyen problémára utal az alga.

Hány literes akvárium? Hány és milyen fajta hal lakja? Vízcserék gyakorisága és mértéke? Világítás?


Ha ezeket megválaszolod könnyebben tudunk segíteni.

2017. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

128l

5zebradánió, 2molli

hetente 10-20% vízcsere

12óra akváriumi világitás és 12óra természetes fényű világitás

a szűrő is folyamatosan megy

de bolti hozzáértő azt mondta, hogy "túletetés" a legfőbb okozója mivel a kaja lehullik a talajra és az inditotta el az algásodást

holnap tisztitom ki, csak érdekelene hogyan csináljam

2017. szept. 17. 16:57
 4/26 anonim ***** válasza:

Nincs túlterhelve az akvárium halak alapján. Nem tudom mennyit etetsz, de szerintem nem a túletetés okoz ilyen mértékű algásodást. Nem tudom a fénycsöveid erősségét se, szerintem az lesz a ludas plusz lehet hogy nincs eléggé növényesítve.


Takarítás alatt ugye nem teljes takarítást értesz? Mert olyat tilos csinálni, kivéve pusztító fertőző elhullásos betegségek felszámolásakor. Plusz ha ki is cuccolnád és takarítanád az egész akváriumot az alga ha nem változtatsz valamin úgy is visszajön, szóval azért is felesleges kitakarítanod az egész akvát.


Milyen algád van egyébként? Zöld, barna, fonal, ecset?

2017. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

nem teljes takarítás

de lehet a növény lesz a ludas

barna alga van

2017. szept. 17. 17:10
 6/26 anonim ***** válasza:

Az lenne a csoda, ha nem lenne algád.

Ha jól értem a nap 24 órájában kap valamilyen fényt.

A 12 óra mesterséges világítás még jó is lenne, de a természetes fény kedvez az algának. Élő növények vannak? Ha van, a tápozást vedd vissza, ha nincs telepíts. Ha a kaja lehullik, etess kevesebb mennyiséggel.

Hiába takarítod ki, ameddig az okot nem szünteted meg, visszatérő gond lesz.

2017. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Új akvárium?

Barna alga újonnan üzembe helyezett akváriumnál jellemző, ami egy természetes folyamat, feltételezve, ha új.

2017. szept. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek!

Holnap le vakarom az algát és a napokban veszek még élő növényt bele és orvosolom a problémát az ajánlottak segítségével!

:) :*

2017. szept. 17. 17:16
 9/26 A kérdező kommentje:
igen új, egy hónapos
2017. szept. 17. 17:17
 10/26 anonim ***** válasza:

Ó hát akkor nincs okod aggódni ha új még. :D Nekem mindkét akváriumomnál az első 1-2 hónapban megjelent a barna alga, majd teljesen magától el is tűnt, még csak nem is kapargattam. Ha zavar letörölheted és lekaparhatod az olyan felületekről, de a maradék is el fog tűnni.

[link] Itt pedig olvasgass, főleg a növényekről és a körforgásról, ez segít megérteni hogyan tudod megelőzni az algák képződését.

2017. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!