Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Help! Beteg halacska?

Help! Beteg halacska?

Figyelt kérdés
kb. 3 hete vettem észre, hogy furcsán úszik a halam, de nem törődtem vele ,mert csak etetéskor fordult elő. Most kb 5 napja már csak a víz felszínén úszik fejjel lefelé, s nem nagyon tud visszafordulni. A neten utánanéztem, és elv. úszóhólyag gyulladás. Sekély vízbe tettem, de a helyzet változatlan. Mit tehetnék érte? A közelben nem nagyon van állatorvos, aki van is nem foglalkozik egy hallal...
2017. szept. 18. 04:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen hal? Mik a tartási körülmények(hány liter, milyen szűrő, hány hal milyen fajták)?
2017. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Olyan aranyos ez a kérdés "Help! Beteg halacska?" :D

Sajnos nem értek a halakhoz, remélem meggyógyul.

2017. szept. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Help a fajtája a haladnak? Vagy ez a betegsége? Esetleg csípőficamos? Ha igen, lenmag olajjal lehet kezelni. Nekem is hatásos.
2017. szept. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

nekem is az egyik csípőficamos volt, sajnos nem olyan rég elvesztettem.

de kérdező az enyém is pont így viselkedik pár napja...egy zebradánió halam, viszont én úgy olvastam utána, hogy ez több, mint valószínű pipálás... cserélgetem a szűrő fejét is, de nem tudok vele mit csinálni

2017. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
aranyhal
2017. szept. 18. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Óóóó aranyhal. 1000000% hogy tartási hiba.


Hány literben van? Milyen halakkal, hányan? Ha egyedül van az is probléma. Milyen szűrő? Milyen időközönként mennyi vízcsere?

2017. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[20:45]

igen az aranyhal egy kicsit macerásabb

ha megválaszolod az előttem lévő kérdéseit, könnyebben tudunk segíteni.

persze, ahhoz válaszolnod kell, ameddig meg nem döglik szegény

2017. szept. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
A rossz minőségű és egyoldalú táplálék is okozhat hasonló tüneteket, begázosodik a hal gyomrában beleiben és egyensúlyvesztést okoz, pláne a torz tenyészváltozatoknál. Ezt pár nap koplalással és változatos jó minőségű eledellel orvosolhatod. Sajnos én sem hinném, hogy ennyire egyszerű a helyzet én is tartási hibákra és a rossz vízminőségre gyanakszom inkább de azért a rossz kaja is okozhatja.
2017. szept. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!