Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 320 literes akváriumot...

Egy 320 literes akváriumot meg lehet csinálni brakkvízes akváriumnak?

Figyelt kérdés
Élő mangroove-t szeretnék bele, és ezüstös holdhalat és jávai lövőhalat. Technikai tartályos rendszer lenne a szűrés.

2017. szept. 19. 10:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg ez a 320 literes akváriumom van, nagyobbra nincsen se pénzem, se helyem a lakásban.
2017. szept. 19. 11:01
 2/18 anonim ***** válasza:
elég 320 liter brakkvizesnek, csak nem ezeknek a halaknak , ezeknek 500-600 a minimum. brakkvizes gébeknek, kisebbtestű brakkvizes gömbhalaknak elég lehet, pl; zöld gömbhal.
2017. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2017. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jávai lövőhal 1-2 db mehet 300 literbe is, nem kötelező ezt a halat rajban tartani, sőt sok helyen csak szólóban tartják. Akváriumban nem nől meg nagyra, és mozgásigénye is alacsony.

Az árgushalat és a holdhalat viszont kötelező csapatban/rajban tartani. Viszont a holdhal és az árgushal együtt is képesek egy rajt alkotni, így nem kell belőlük sokat venni. A szakirodalmak 500 literre írnak 5-6 db halat. Én brakkvízben ugyan nem, de tengeri akváriumban tartottam 4 db árgushalat (450 literben), simán elúszkáltak EGYÜTT a palettás doktorhallal és sárga doktorhalakkal is, évekig.


A brakkvízi halak nagyon sokféle dologhoz tudnak alkalmazkodni. Ha most a kérdező egy mangroove mocsaras akváriumot szeretne "lemodellezni", akkor a holdhal és az árgushal úgy fog viselkedni, mint a diszkoszhal, kb. egy helyben fognak lebegni az akvárium egy pontjában.


Ha viszont olyan brakkvizes közeget akar lemodellezni, ahol mondjuk egy folyó torkollik bele a tengerbe, ugye ott szerepet játszik az áramlás is. Ugye az én tengerimben volt (és a jelenlegibe is van) áramoltató, ott már az árgushalak lényegesen aktívabban úszkáltak.


Kérdező 320 literbe ha nagyon akarsz holdhalat és árgushalat - bár hosszú távon nem ajánlom - akkor mindenképpen kölyökhalakat vegyél és csak 2-2 db-ot mindegyikből, majd 4-en egy rajban elúszkálnak együtt. Viszont bika szűrésed legyen! Ha jó sűrűn ültetsz mangroovekat és lesz szikla is dögivel, akkor azért ellesznek.


Bár 320 literben én inkább félcsőrös csukát, veliferát és zöld gömbhalat és 1-2 lövőhalat tartanék.

2017. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25-30 cm-re növő hal 300 literbe? nem cask állatkínzás, de nem is mutat jól egy ekkora hal ilyen szűk helyen, a 600 literesembe nem tartanék ekkora halat. egy 220x70x70 akváriumba esetleg...
2017. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

25-30 cm-re nem fog megnőni 700 literes akváriumban sem, kivéve ha egy eleve vadon befogott példányt vásárol az ember.


Elmondom neked, hogy az ilyen mangroove-s brakkvízi akváriumok, amik 500 liter felettiek, legtöbbször félig vagy 2/3-ig vannak vízzel feltöltve, akvaterrárium, paludárium és ripárium jellegű a legtöbbje. Szerinted akkor hány liter víz van benne?


Nekem is okoskodtak már olyat, hogy lövőhal, holdhal csak 500 liter felettibe, láttam élőben 800 literes brakkvízi akváriumot, elő mangroove-k nőttek ki belőle, nagyon szép volt. Aztán félig volt vízzel, hogy a gébek és az integetőrákok ki tudjanak mászni. Hány liter víz is van egy ilyenben akkor? :D


Elmondom neked nem sok + a 3D-s háttér is - ha van - nem kevés vízmennyiséget elvesz. Teljesen jól elvoltak benne a halak. Ugyanakkor a kérdező technikai tartályos rendszerrel dolgozik, ilyenkor a szűrőakváriumban lévő vízmennyiséget is számolni kell, legalább is szűrés szempontjából, ami sokkal jobb, mint ha külső szűrővel szűrné.

A holdhalnak és az árgushalnak is van több változata. A sokcsíkú árgushal például kisebb aksikban is elvan.


Tény, hogy én inkább nagyobb aksiba tenném őket, a nagyobb mindig jobb.

2017. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
az alapterület számít, a 800 literesnek legalább 200x60 körül lehetett, a 300 literes jó h ha 120x50...
2017. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
meg számomra tényleg nem mutat jól egy ekkora hal ilyesmi méretű akváriumba, én a 180x60 alapterületre nem telepítettem 15 cm-nél nagyobbra nőhető halat.
2017. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Alapterületet az akváriumnak többfélét is lehet csinálni. Nem kell mindig a szabvány méretekben gondolkodni. Másrészt alapterület akkor számít sokat, ha mozgásigényes halakat akar tartani az ember. Nyilván számít az akvárium mérete, de szerintem a jó szűrés és a megfelelő vízparaméterek fontosabbak.


Hiába vann 1000 literes diszkoszhalas akváriumod, ha rossz a vized megdöglenek a halaid. Ha pöpec a vízkémiát és vízbiológiád akkor a 350 l-es aksiban is szépen elvannak a diszkoszok.

2017. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Itt is 300 literben tartják őket.


https://www.youtube.com/watch?v=q525xgumY-M


Nem úgy néz ki, mint ha nem tudnának benne úszni. Sajnos nagyobb akvira nem futja. Mindegy megpróbálkozok azért velük. Tartok belőlük kevesebbet és kisebbeket. A brutál vízszűrést azt meg tudom oldani. :)

2017. szept. 20. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!