Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az anciknak kell külön valami...

Az anciknak kell külön valami eledel?

Figyelt kérdés
Pár hete kaptam az egész akváriumot halastól. Gurámik vannak és két anci. Az ancik dolgoznak rendesen, kicsi alga mindig van, de a gurámik nagy kajások, semmi nem ér le a talajra, szerintem bármennyit adhatnék (nem adok), inkább kidurrannak, de le nem esne semmi. Elég az alga az anciknak, vagy nekik vegyek valamit külön? Amit a gurámik nem zabálnak fel?
2017. szept. 19. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kell nekik külön kaja, az alga nem elég, ráadásul csak fiatalon esznek algát, felnőtt korukban kb egyáltalán.


A gurámik nem tudják megenni az ancik kajáját.

Főtt, forrázott zöldségeket, egész karika uborkát, cukkinit, leveles zöldségeket, stb, esélytelen, hogy meg tudnák enni.

Gondolom tápra gondoltál, hogy az nem ér le az akvárium aljára, hát a táp az csak táp, te se szívesen élnél tápon, párszor hetente lehet nekik adni, de attól még alapvetően rendes ételt kell nekik adni, az ancinak is, meg a guriknak is, nem ilyen tápanyag szegény mű vackokat.


Tápból is van gyorsan süllyedő, kimondottan aljzatlakóknak való, pl a sera vipachips-ét szokták szeretni.

Ezt se tudják megenni a gurámik, mert túl nagy, úgyhogy úgyis lesüllyed.


Ja, és éjszakai állatok lévén, nyugodtan etetheted őket lámpaoltáskor, akár előtte egy kicsivel, akár még utána is, nem probléma, megtalálják szag után.

Olyankor meg a gurik alszanak.

2017. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az emésztésükhöz a növényi élelmen kívül is kell erősebb rostozat, úgyhogy kötelezően kell hogy legyen az akváriumban valami rágható fa.
2017. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
plusz fagyasztott eleség, előtte olvaszd fel, és úgy öntsd bele, így nem tudják felenni a gurámik előlük.
2017. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ráadásul csak fiatalabb korukba eszik az algát, később több állati fehérjét igényelnek.
2017. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. A gurámik párszor egy héten kapnak tápot, többnyire fagyasztottat (lárvát főleg) kapnak, meg élő bolhát - de ezek, gondolom, szóba sem jönnek az anciknak. A gurámik ezeket a felszínen úszó lemezeket imádják, de az ancik miatt vettem granulátumot, de az se ér le a fenékre. A fagyasztottat mindig felolvasztom etetés előtt. Megnézem, amit írtatok. A zöldséget hogyan kell elkészíteni? Felaprítom és leöntöm forró vízzel? Mekkorára kell aprítani? Ilyet is láttam, hogy "algakocka", spirulina kocka, azt is adhatom?
2017. szept. 19. 15:04
 6/9 A kérdező kommentje:
van fa az akváriumban, sokat vannak rajta. Nagyok az ancik, 10-12 cm-esek (korukat nem tudom).
2017. szept. 19. 15:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod az alga kockát vagy tablettát is.

A zöldségeket annyira kell megfőzni, hogy puha legyen, mint ha pár napja ázna a vízben.

Egy salátalevelet elég forró vízzel leönteni, egy cukkini karikát 1-2 percig főzni.

Aztán beteszed, és ha feljönne a vízfelszínre, ráteszel egy követ, hogy azért a halak is hozzáférjenek.

Lehet, hogy 1-2 napig nem tudja majd mi az, nem tekinti tápláléknak, lehet, hogy egyből rá megy.

Pár napig bent lehet hagyni. Jó szűrés mellett ez abszolút nem probléma. Répát, paprikát is lehet neki adni.

2017. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jó az élő bolha is, idősebb korába a természetben szinte csak állati eredetű kaját eszik, konkréten dögevő. valakik teljesen ragadozó halaknak való táppal etetik, facebook anci csoportba érdemes lenne belépned.
2017. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha uborkát forró vízbe teszed 8-10 percre. Elég hozzá egy vízforraló nem kell tűzhelyen főzni plusz egy nehezék, hogy lent maradjon az akvárium alján míg eszik. Nekem ez jött be mert uborka mindig van itthon és lusta vagyok :D
2017. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!