Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől ennyire népszerű a...

Mitől ennyire népszerű a növényes akvarisztika?

Figyelt kérdés

Főleg az Iwagumi stílusú (Takashi Amano-féle) növényes akváriumokra gondolok elsősorban, másodsorban pedig a nano növényes-garnélásra.


Úgy vettem észre, netes fórumokon is, és az ismerőseim között is, hogy a "klasszikus" (vagy hagyományos) társas halas akvarisztika mintha kicsit kezdene háttérbe szorulni. Sokan szeretnének akvakertészek lenni. :)



2017. szept. 21. 10:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nekem nem tetszik a növényes akvarisztika. Bár a holland irányzatnak lényegesen több köze van a természethez, mint az iwagumisnak, ha már az akvakertészkedésről van szó.


Ezek az abszurd és kaotikus japán növényes akváriumok, eltorzítják teljesen az édesvízi akvarisztikát, és ugye hype meg marketing is van körülötte, így az igazi klasszikus akvarisztikát háttérbe szorítja.


Nem mondom, hogy ne legyenek élő növények az akváriumokban, de ilyen elvont dolgokat ne építsünk már a víz alatt, akvarisztika címszóval. Az igazi akvarisztika a hagyományos társas halas akváriumok.


Ezt a nano-s dolgot sem értem. 20-30 lieteres kis optiwhite befőttes üveget teleb-asszák jávai mohával + 1-2 növénnyel, pár kő és ágacska, majd beleszórják a garnélákat.

Ez nem akvarisztika (lehet megkövezni érte nyugodtan). Aztán húú.. mindenki veri a mellét, hogy leszaporodtak a garnélái..nagy dolog...nem kell ahhoz tudás, olyanok mint guppi, lekölykezik aztán ki sem tudod írtani őket.

Ezek a hamis sikerélmények, és az ilyenek hiszik és hívják magukat akvaristának.


Az igazi tényleg szép akváriumok a nagyobb akváriumoknál kezdődnek. Egy nano akvárium nem is tud igazán a lakás dísze lenni. Irodába és dolgozószobába rátesznek az íróasztalra vagy egy másik bútorra ilyen kis 20 literkés mohával teletömött küblit, aztán valamiért menő. Az rendben van, hogy a kis akváriumokban nehezebb fent tartani a jó vízkémiát és vízbiológiát, ebből a szempontból valóban kihívás. De a természet nincsen összezárva egy befőttes üvegbe.


Egy akvárium legyen pl: egy nappaliban és legyen olyan mint egy NAGY(!) ÉLŐ "TELEVÍZÍÓ". Ahol látja a víz alatti világot. Jó... nyilván nem mindenki engedhet meg magának többszáz vagy ezer literes akváriumokat, de ne is egy pár tíz literes üvegbödönben tartson már halakat.


A klasszikus akváriumok a legjobbak.


[link]


Ilyesmi, nem kell túlcifrázni.

2017. szept. 21. 21:00
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a nanos dolog sokaknál az ára miatt terjedt el.

Mint a fényképezésnél a makrózás. Nem kell hozzá félmilliós objektív, meg gépből is elég egy nagy fényérzékelőjű középkategóriás, és máris lehet "művészkedni".

2017. szept. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Salx Narval ***** válasza:
Én is a hagyományos akvarisztika híve vagyok ahol a természet lemásolása és nem a "megerőszakolása" a cél. Nálam az akvarisztika csúcsán mindig is a biotóp akváriumok álltak, legyen az ágakból, gyökerekből, víz alá süllyedt levelekből álló fekete víz, vagy köves, sziklás növénytelen az ott élő halfajokkal. A trópusi buja növényzetű biotóp akváriumok sohasem precízen ültetett kerthez hasonlítanak, mégis vonzzák a tekintetet mert életszerűek. A biotóp akvarisztika is mesterkélt természetű hiszen azért a természetben ritkák az ennyire tiszta áttetsző vizek és a dús egészséges növényzet, valamint az akváriumban kicsit több halat is tartunk szűkebb térben, de azért látszódik a természetességre irányuló törekvés. Én úgy vélem a biotóp jellegű akvarisztika méltatlanul háttérbe került, az otthonokban és a bemutató termekben is. Sajnos kihaló félben lévő ága lett ez az akvarisztikának alig-alig van utánpótlás a fiatalok köreiben. A vízi kertészkedést és a víz alatti művészkedést bár csodálom de nem tartom akvarisztikának.
2017. szept. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!