Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy szállítsam a szűrőkoszt...

Hogy szállítsam a szűrőkoszt hogy legyen is értelme?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen fogok beüzemelni egy akváriumot a jövőben, és az otthoni akváriumomból szeretnék bevinni majd szűrőkoszt, hogy gyorsítsam a baktériumok kifejlődését. Viszont nem tudom hogy is csináljam. Arra gondoltam először, hogy este takarításnál kinyomkodom a belső szűrő szivacsából, és elrakom, majd másnap reggel beviszem (a külső szűrőt ezért nem akarom megzargatni). Viszont nem pusztulnak el addig egy éjszaka alatt a baktériumok? Csináljam reggel? Azzal az a baj hogy nem biztos hogy lenne normálisan időm rá.

Túlélnék az éjszakát így?


2017. szept. 23. 14:48
 1/6 anonim válasza:
0%
450 l akvariumom van 10 eve de ilyen baromsagrol meg nem hallotam trollkodni jottel ide ?
2017. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem ok nélkül törölték az első válaszodat. Keress utána ha ennyit nem tudsz. Tíz éve van egy működő akváriumod, nem volt szükséged ilyesmire.


Az akvárium beüzemelésénél a három-négy hét türelmi időt lehet csökkenteni másfél, két hétre vagy gyári baktériumkultúra adagolásával (erről csak hallottál???), vagy pedig "házi baktériumkultúra" adagolásával, ez pedig a szűrőkosz. A szűrőben ugyanis a szűrőbaktériumok tenyésznek, amelyeket kinyomkodva másik, frissen indított akváriumba beleöntve könnyebben megtelepszenek, és gyorsabban indul be a biológiai szűrés.


Ha nem tudsz valamit nem szitkozódni kell és leírni tajparaszt módon capslockal hogy "te sík hülye vagy" mint amit töröltek is már tőled, hanem vagy maradj csöndben vagy nézz utána, olyanok válaszára lennék kíváncsi akik otthon vannak ebben és tudják mennyit állhatnak a baktériumok anélkül hogy nagy számban elpusztulnának.

2017. szept. 23. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:

A szűrőkoszt kiveszed egy kisebb üvegbe, lehet ez befőttes üveg is. Ugye kell a baciknak oxigén utánpótlás, különben berohadnak. Egy légpumpát tegyél be valahogyan. Vagy valami olyat, ami mozgatja a vízfelszínt. Így éjszaka nem döglenek meg a bacik.


Vagy ebbe az üvegbe teszel vizet és kompletten egy az egyben beteszed a belső szűrőd szivacsát, és úgy mellé a légpumpa porlasztóját. Aztán egész éjszaka szivacsban és oxigénben tartod a bacikat. Egy napot kíbír az akváriumod belső szűrő nélkül.

2017. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
Szerintem egy belső szűrőt kinyomkodni nem több idő egy fogmosásnál. Csak nem lehet annyira nehéz 5 perccel korábban kelni :)
2017. szept. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mennyi idő alatt érsz be a munkahelyedre? Mert tudtommal 15 perc szürőlakapcsolás után már elkezdenek pusztulni a bacik a szűrőben. Vagyis ha útközben nem tudod valahogy életben tartani a bacikat, pl kocsival mész, van invertered amire légpumpát kötsz, akkor nem látom értelmét a dolognak. Ez esetben lehet kapni mindenféle indítóbaci segítő anyagok amik gyorsítják ezek fejlődését.

[link]

2017. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából megbolygatni több időbe kerül az akváriumot a tető, világítás, méret miatt, azért gondoltam rá hogy inkább este megcsinálom, de ha nem bírják ennyire felkelek korábban. Igazából kocsival vagy és max tíz perc a munkahely, szóval addig biztos hogy kibírnák, egyedül az éjszakázásban nem voltam biztos, de köszönöm a segítséget! :)
2017. szept. 24. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!