Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Régi akváriumba új szűrőt...

Régi akváriumba új szűrőt tennék, mi a menete a szűrők cseréjének? Belső szűrőről külsőre váltok.

Figyelt kérdés
Egyszerre kell, hogy menjenek, és ha igen, mennyi ideig? Nem tervezek kettő szűrőt, az új külső elég kell, hogy legyen. A levegőztetőt mikor kell beüzemelni? És még egy kérdés: mi legyen a régi, még működőképes belső szűrővel, a szivacsot eldobjam belőle? Tartalék szűrőnek szeretném.
2017. szept. 24. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanúgy kell három hétig menjenek párhuzamosan, mert az új szűrőben itt is kell kb annyi, hogy elszaporodjanak a lebontó bacik. Utána kiveheted a régit. Nem tudom milyen állapotban van a szivacsa, ha nem elnyűtt stb akkor csak simán kimosod és elteheted a szűrővel együtt tartalékba.

A levegőztető minek? Vagy hogy érted mikor kell beüzemelni? Egy jól szűrt akvárium esetében ahol a szűrő áramlása borzolja a vízfelszínt nincs szükség levegőztetőre, ha csak nem az esztétikai kinézet miatt szeretnéd, ez esetben akármikor beüzemelheted.

2017. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Rossz állapotú a szivacs, ha kinyomom, már nem ugrik vissza, szerintem csere-érett. Nem kell levegőztető? Mindenki azt mondja, hogy kell, hiszen a belső sz. is levegőztetett. Az jó lenne, ha nem kellene külön levegőztető.
2017. szept. 24. 16:57
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

"Mindenki azt mondja, hogy kell"


https://www.youtube.com/watch?v=Eaem5mmVtRU

2017. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell egyáltalán, feltéve ahogy mondtam borzolja az áramlás a vízfelszínt. Így elegendő oxigén oldódik be a vízbe, nincs szükség pluszra.

A belső szűrőn azért van ilyen funkció, mert van, aki mélyebbre rakja hogy a lenti részben szívjon jobban, de így nem mozgatja a vízfelszínt, ezért már kell a levegőztetés.

2017. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit egy belső "levegőztetni" tud, az se arról szól, hogy a bubitól több lesz az O2.

Túl nagy a bubi, túl kevés ideig van a vízben.

Talán egy aljzatra tett nagyon aprót bubiztató levegőztetőnél van olyan jelenség, hogy mire felég a bubi, beoldódik valami a vízbe.


A belső szűrő bubija is annyit csinál, hogy megtöri, kavarja, aktívvá teszi a vízfelszínt, és amiatt oldódik be a légköri O2. Meg a többi gáz is.

2017. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell tenni a külsőre egy esőztetőt, azt letenni 2 centire a vízszint alá, a lyukakat meg ferdén felfelé állítani, hogy előre is tolják a vizet, az áramlás miatt, meg felfelé is, hogy jól fodrozzák a felszínt.
2017. szept. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek.
2017. szept. 24. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:
elég 1 hetet is párhuzamosan menniük, de ahogy érzed. 3 hét akkor kell ,h ha nulláról indulsz.
2017. szept. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!