Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi halat tarthatok egy...

Hodosi Balázs kérdése:

Mennyi halat tarthatok egy akváriumban, mivel etessem? 20 literes akváriumról és teleszkópszemű-, sima aranyhalakról van szó?! Jelenleg lemezes ételt-és szárított bolhákat kapnak. Tudom lehet etetni őket párolt zöldséggel de azt nem hogy milyennel?

Figyelt kérdés

2017. szept. 24. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Csak pillants rá az igényelt akváriumméretre. Amúgy is gerinces élőlényt nem tarthatsz 30 liternél kisebb helyen, ez törvény által van előírva. Komolyan nem bírom már idegekkel ezeket a kérdéseket, nem igaz hogy nem csak provokációk. :D

2017. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Aranyhalat 20 literes akváriumban?? Tarts benne hangyákat.
2017. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
20 literben semmilyen halat nem tarthatsz. Aranyhalat pláne nem, mert annak kell párszáz liter, vagy méginkább egy kerti tó.
2017. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha aranyhalat szeretnél tartani, és ráadásul többet, akkor minimum 200-300 literes (vagy még nagyobb) akvárium kellene, bika szűréssel. Erős külső szűrővel (és nincsen kizárva, hogy egy belső szűrő is kell mellé kiegészítésnek). Egy erős légpumpa is kell, mert oxigéndús vizet igényel.

A víznek a hűtését - különösen nyáron - meg kell oldanod.


Én azt nem értem, hogy miért nem lehet már végre "leszokni" a mini akváriumokról, főleg aranyhal tartásnál. Jó, hogy nem 10 literes gömbakváriumba akarod tartani.

2017. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
vidd visssza a halakat, és pár hónapot olvass mert gyalázat amit akvarisztika címszóval művelsz, inkább állatkínzás...
2017. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!