Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » High tech növényes akváriumban...

High tech növényes akváriumban lehet pézsmateknőst tartani?

Figyelt kérdés
Vagy megeszi a növényeket?

2017. szept. 25. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Áááh ki van zárva. :D Egy high-tech növényes akváriumba az ember annyi pénzt és odafigyelést öl bele, hogy abba vétek belerakni egy teknőst mert igen, az megeszi, kitúrja, beleakad a növényekbe és kihúzza őket stb, nem is beszélve a vízterheléséről. Egy teknősnek amúgy is inkább lapos nagyobb alapterületű akvárium kell mint egy magasabb kisebb alapterületű.
2017. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Van aki megpróbálta XD

https://www.youtube.com/watch?v=l5Re4jB7Ei8&t=12s


De poént félre téve, én pont egy nagy alap területű és alacsonyabb magasságú akváriumra gondoltam, amolyan akvaterrárium/ripárium/paludárium jelleggel.

Ilyesmire, mint a képen

[link]


Vagy ilyen

[link]

csak persze nem ilyen kicsiben.

Lenne kimászója a tekinek.

2017. szept. 25. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Szép szép, de ez se volt komplett hogy teknőst halakkal tart együtt, a halak mindig stresszesek és vagy megbetegszenek előbb utóbb vagy a teki megeszi őket, szóval több sebből vérzik a szotri, nem ott kezdődik a gond hogy high tech akvárium, bár ebben sem igazán vagyok biztos.

Jól néznek ki a képek is, de ha kicsiben gondolkodsz (nem tudom mennyire kicsiben?) akkor az meg kicsi lesz a teknősnek nagy valószínűséggel.

2017. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pézsmateknős mindenevő, növényi részeket kisebb mértékben fogyaszt, mint állati eredetű táplálékot. A probléma a teknős növekedésével kezdődik, szeret "turkálni" az aljzatban, ezzel az ültetett növényeket kitúrja. Nem túl szép látvány, a félig megrágott növény levele sem.

Az elgondolás nagyon jó, jól is érezné magát ilyen medencében, de számítani kell a folyamatos újraültetésre, és a növények rendbetételére. Egy idő után már unalmas folyamatosan valamit babrálni az akváriummal. A porszívózás szinte kötelező 2-3 naponta. Ha nem sajnálod az időt és energiát, egy igazán inger dús otthont tudsz varázsolni a kis jószágnak.

2017. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kis méretű akváriumot terveznék, 120x55 cm alapterületű akváriumot terveznék. A magasságot még nem tudom, de alacsony lesz. Halat nem tartanék benne, csak pézsmatekit abból is csak egyet, esetleg kettőt.


Vagy magas akvárium lenne, de nem lenne tele vízzel, csak annyi, ami a növényeknek kell. Több sziklát tennék bele, ami kilóg a vízből. A tekinek mindegy a co2 és az ozmóvíz. Valami böszme szűrés kell majd, bááár.... halak nem lesznek.

2017. szept. 25. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok igazán jártas a teknős tartásban. Annyit viszont hallottam a pézsmateknősről, hogy a többi víziteknőssel ellentétben ez a fajta, sokat van a víz alatt és ritkán mászik ki a kimászójára. Ha pedig eszik növényt is, akkor pedig gebasz van. :)


Rá kell szoktatni,hogy főleg húsos kaját egyen, ne növényi eredetűt. Vagy, a húsos kaja mellett adsz kiegészítésképpen növényis teknőskaját - ha van ilyen - neki. De lehet, hogy most hülyeséget írtam. Amíg picike, adig szerintem ne túrná ki a monte carlo-t és más előtéri növényeket sem, TALÁN.


Ez egy érdekes kombó teknős + high-tech növényes. :D

2017. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kipróbálták már:

[link]


[link]


Hát nem tudom, én nem merném kipróbálni, hogy beteszek egy növényesbe egy tekit. :)

2017. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!