Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tartsunk aranyhalat?

Hogyan tartsunk aranyhalat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 25L-es akvariumot.Kaptam hozza vizszurot is meg koveket, dekoraciot.Aranyhalat szeretnenk beletenni.Mit kell meg beszereznunk?Aranyhal melle meg milyen hal javasolt?vagy 25L es akvariumba egy db halnal tobb ne legyen?A viztisztito es a levegozteto az ugyan az?A viztisztitot magat az egesszet a viz ala kell tenni, vagy ahol a vezetek befut az legyen kint a vizbol?Bocs, tudom, hogy butak a kerdeseim, de ez lesz az elso akvariumunk.

2017. szept. 25. 23:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
25l-ben semennyi aranyhalat ne tarts.
2017. szept. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhalaknak - ha többet akar tartani az ember - minimum 200-300 literes akvárium kell, nagyon erős szűréssel és légpumpával. Ráadásul mivel hidegvízi hal, ezért a víz hűtését is meg kell oldani, különösen nyáron.

Sőt! Aranyhalat igazság szerint nem is akváriumban kellene tartani, hanem kerti tóban.

2017. szept. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom egy sima tál csapvízben megmarad. Nem tudom honnan szedik ezt a sok marhaságot.
2017. szept. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Huszonöt literben semmilyen gerinces állatot nem tarthatasz. 30-ban max egy sziámi harcoshalat.
2017. szept. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy tudom egy sima tál csapvízben megmarad. Nem tudom honnan szedik ezt a sok marhaságot."


Ja... pár óráig.

Kérdező ha ez lesz az első akváriumod, akkor előbb olvasgass a témában, akvarisztikai szakirodalmat. Az aranyhal 15-20 cm-re is képes megnőni és akár 20 évig is él. Továbbá az Állatvédelmi TÖRVÉNY, előírja, hogy 30 liter alatti akváriumban tilos gerinces állatot tartani, vagyis a 25 literes akváriumodban nem tarthatsz semmilyen halat. Ekkora akváriumban vízinövényeket és esetleg nano garnélákat lehet tartani.


Az aranyhalnak kell 200 liter minimum. Egy ekkora akváriumot külső szűrővel kell megszűrni amiben a szivacson kívül biológiai szűrőtöltet (kerámiagyűrű, lávakő, zeolit, biolabda, siporax, matrix...stb.)

is van. És akkor a külső szűrő mellé kell egy belső szűrő is. Amit te kaptál az akváriumhoz víztisztítót az valószínűleg egy belső szűrő. A belső szűrőnek bent az akváriumban kell lennie a víz alatt. A levegőztető - maga a gép - az az akváriumon kívül van, csak a cső végén lévő porlasztó fejet kell az akváriumba tenni.


De mondom, 25 literbe te ne tarts SEMMILYEN halat.

2017. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
32%
kezdésnek vegyél egy 10 szer nagyobb akváriumot, ha meg van a többire visszatérünk majd.
2017. szept. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
32%

és ne gyere, h törpe változat meg hasonló hülyeségekkel. ekkoráa nőnek, szted az a kis akvárium elég nekik?


[link]

2017. szept. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. A boltban, ahonnan a halacskat vesszuk, ott mondtak, hogy minimum 25 l kell neki. Ugyhogy ne engem koveuzetek meg! Amugy meg szamtalan helyen lattam mar(pl fodrasz uzletben, irodaban), hogy ennel joval kisebb akvariumban 2 hal is volt. En ebbol indultam ki. Es szerintem rosszat azzal nem tettem, hogy rakerdeztem, rosszabb lett volna ha nem teszem. Valoszinuleg nem aranyhalunk lesz, hanem tobb apro hal.
2017. szept. 26. 10:27
 9/30 A kérdező kommentje:
A kulso szuro kotelezo?
2017. szept. 26. 10:31
 10/30 anonim ***** válasza:

halat ne tarts 25 literben. Még nanohalat se. Mert egyrészt szomorúak, ha nincs elég úszóterük. Nekem volt egy bettám, nem tartottam jól, mert tapasztalatlanul kezdtem és mikor áttettem egy kisebb akváriumból egy nagyobba, majd kiugrott a bőréből.

Megveszed, aztán mi lesz, ha nem érzik jól magukat? Hagyod őket depisen, -szomorkodva- látva, hogy nem érzik jól magukat, vagy veszel 1 nagyobb akváriumot utána? A nanohalak meg ráadásul ált mind csapathalak, egyszerre mozognak, mint 1 nagy hal.

Ha nem keltik fel az érdeklődésedet a garnelák(nézz utána youtube-on, azok is érdekesek), vegyél egy nagyobb akváriumot.

2017. szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!