Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, ti hogyan tartanát...

Akvaristák, ti hogyan tartanátok aranyhalat?

Figyelt kérdés

2017. szept. 26. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Egy legalább három méter mély kerti tóban. Akkora akváriumban, amiben jól érezné magát (1000-1200 liter), már csodálatos dolgokat lehet csinálni - biztos, hogy nem aranyhalat tennék bele.
2017. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, csak kerti tóba tenném. Akváriumi körülmények között nagyon nehéz biztosítani a megfelelő körülményeket, hely ügyileg és anyagilag is hatalmas beruházás.
2017. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pl biztos, hogy sehogy. Nagyon fanatikus elborult elme kell az aranyhalazáshoz, nagy helyet elfoglal, alig társítható valamivel, nyáron rettentő nehéz hűteni, ezerszer könnyebb egy trópusit fűteni.

Meg ha már több száz literről beszélgetünk, akkor én spec egyértelműen afrikai sügéreket tartanék, semmi esély aranyhalra.

2017. szept. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

az aranyhal nem hidegvízi hal, van pontos kifejezés rá, de most eszembe nem jut, főleg a nyomi változatok, azok kint egy telet nem élnének meg.

az én technikám simán alkalmas lenne 8-10 db aranyhal tartásához. 180x60x60cm, 2 db tetra 1200+ belső szűrő.

hasonlóra:

https://www.youtube.com/watch?v=7zSMmdkuq0g


a videóban lévő halak, nem hiszem, h egy telet is kibírnának kint.

2017. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

ez még jobb. jól mutatnak a fekete háttér előtt.

https://www.youtube.com/watch?v=mIgy9YaOtAs

2017. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%

ez is király, enyém is kb ekkora.


https://www.youtube.com/watch?v=ugdWjtE43F4

2017. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2017. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugye vannak akváriumi aranyhalak és vannak tavi aranyhalak. A tavi aranyhalak azok hidegvíziek. Az akváriumi aranyhalak többsége is inkább a hidegebb vízet szereti.

Vannak ugyan olyan akváriumi fajták is amik a melegebb vízet is bírják, de még őket is jobb hidegebb vízben tartani.

2017. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak tavi aranyhalat tartanék hiába tetszik.

Személyes véleményem senki se vegye személyeskedésnek de engem kifejezetten taszítanak a torz külsővel rendelkező spéci aranyhalak amik a videóban is voltak.

2017. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Egyet értek az utolsó hozzászólóval, mindig elítéltem azokat akik a halak egészségének a rovására tenyésznek ki új változatokat. A nekem tetsző arányos testformájú fátyolos farkú aranyhalak nem sokáig tarthatóak akváriumban. 300-literben tartottam 5db halat de amint elérték a 20cm nagyságot mentek a barátom gyönyörű tavába. Így én is kiéltem az aranyhalas korszakomat és a halak sem látták kárát. Nem tudom megítélni, hogy ezek a megnyomorított gerincű és belső szervű halak hol éreznék jobban magukat, lehet, hogy nekik tényleg jobb egy jól szűrt nagyobb akváriumban.
2017. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!