Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet valahogy kombinálni a...

Lehet valahogy kombinálni a high tech növényes akváriumot egy floráriummal?

Figyelt kérdés
Amolyan paludárium jelleggel?

2017. szept. 27. 21:57
 1/3 Platypus ***** válasza:
60%
Igen, csak a ripárium nevű megoldás jobban működik, mint a zárt paludáriumok. Keress rá, sok szép példát találhatsz.
2017. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A ripáriumok annyira nem tetszenek. Arra gondoltam, hogy lenne tulajdonképpen egy nagy 3d-s hátteres terráriumom, ebbe 40-45 cm magasságban lenne víz, itt lennének a vízi növények. A 3d-s háttér olyan lenne - a víz felett - hogy úgy lenne megcsinálva, hogy a mélyedésekben cserepeket lehetne beletenni, és ott lennének a szárazföldi növények.


Egy ilyesmi lenne kombinálva -

[link]

- egy ilyennel

[link]


Aztán valami ilyesmi lenne belőle

[link]


Mondjuk nem tudom, hogy a külső szűrőt és a Co2 rendszert, hogyan tudnám kiépíteni ebbe. Arra gondoltam, hogy a külső szűrő kifolyó csövét el lehetne valahogy rejteni és akkor az csinálná a vízesést, nem kellene külön egy kicsi felnyomópumpa, vagy szökőkút szivattyú. A fény HQI lenne, van két ilyen lámpám is, jutna a szárazföldi növényeknek és a vízinövényeknek is belőle. Állatot egyenlőre nem tennék bele.

2017. szept. 28. 08:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet. A növényes akváriummal kombinált floráriumot - ami tulajdonképpen egy paludárium - hívják akvaplantáriumnak.


https://www.youtube.com/watch?v=FJNjNtA9OoU

2017. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!