Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, történt veletek...

Akvaristák, történt veletek már olyan, h. egy meghibásodott külső szűrő szépen leküldött pár száz liter vizet az alsó szomszédnak?

Figyelt kérdés
A szüleim ezzel akarnak lebeszélni a külső szűrőről, hogy pl. ha elutazunk, és eldugul vagy vmi, eláztatja a lakást meg z alattunk lakót :( majdnem 200literes az akim
2017. szept. 29. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kétszáz literest nem lehet üzemeltetni külső szűrő nélkül. Viszont meg lehet a rendszert hekkelni, egyszer olvastam itt egy jó módot rá hogy meg kell fúrni a szívó oldal kemény csövét a vízfelszín alatt 1-2 centire, és ha mégis meghibásodna a szűrő és leszívná a vizet egy két centi után levegősödik és nem szív többet. Így lehet kimegy tíz liter víz de az semmi.


Egyébként nagyon ritka az ilyen eset és elég speckón kell meghibásodjon hogy szívni szívjon de visszanyomni ne tudja (vagy esetleg lenyomja magáról a befolyó ágat).

2017. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha gyári a külsőszürő, és normálisan rakod össze, szinte lehetetlen hogy eláztassa a szomszédot.

Ha eldugul megáll minden, max leég.

Ha kicsit is karbantartod, nem lehet baj.

Nekem egy 300 literest forgat meg egy külső szűrő. 4-ik emeleten. 2 éves lesz, és sose engedett.

2017. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Zárt rendszerű szűrő.

Hogy tudja leszívni? Hova? Hol jön ki a víz?

Rajzold már le, mert ez sehogy nem jön össze.

2017. szept. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első, ezt a módszert szerintem én írtam le ide. :)

Nyitott rendszerű szűrőakváriumok klasszikus biztosítása. Meg lehet csinálni gyári (zárt rendszerű) szűrővel is, de ez leginkább csak ilyen placebo hatás, megnyugtatja az ember pszichéjét, a zárt rendszer ha megáll, az megáll.


Ha a szívó ág tömődik el, akkor nem tudja leszívni.

Ha a nyomó ág, akkor nem tudja kinyomni a szűrőből, tehát a beszívandónak nincs hely. Megint csak nem tudja leszívni.

2017. szept. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te voltál már nem emlékszek, de engem anno nagyon megfogott amikor olvastam és nagyon okos megoldásnak találom amúgy. :D
2017. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Van még pár ilyen a tarsolyban! ;)
2017. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
200 literes medence megfelelő mennyiségű növényzettel és a szabályoknak megfelelő mennyiségű hallal (levegőztetés nélkül 15 liter víz/5-6 cm-es hal) mesterséges szűrés nélkül is elvan
2017. szept. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, semmilyen medence nincs meg mesterséges szűrés nélkül. Semmilyen. Még ha halat nem is raksz bele akkor se, mert berohad a víz, nem tisztítják a baktériumok. A sima növényes akváriumokban is erős szűrés van sokszor.
2017. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ritkán fordul elő. Ennyi erővel attól is retteghetnének, hogy megadja magát ragasztás vagy az üveg. Azt ajánlom, hogy ha van lakásbiztosítás akkor olvassátok át a lehetőségeket és terjesszétek ki ilyen káresetre is. Anno én is rettegtem a külső szűrőtől de kiderült, hogy alaptalanul :D
2017. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... tehát akkor ez még senkivel nem fordult elő? Én nem tudom, hogyan történhet meg ilyesmi de apu gépészmérnök, és neki beindította a fantáziáját ez a külső szűrő dolog, hát ha még a lakás biztositás kiterjesztését is felvetem, kifekszenek az tuti:), de szerintem azért a Jézuska hoz majd egy külső szűrőt azért nekem, vagyis a halaknak:) megmutatom aválaszaitokat
2017. szept. 29. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!