Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik ezek a kis rohangáló...

Mik ezek a kis rohangáló bogarak az akváriumom alján? Fogalmam sincs hogy kerültek be.

Figyelt kérdés

Azután vettem észre őket, hogy a tapadóim lepetéztek, és figyelgettem, mikor jönnek elő a kis tapadók.

Mindig az aljzaton, az apró kövek között futkorásznak - de tényleg nagyon gyorsak. Olyan picik mint egy kis szezámmag, csak gömbölyűek.

Szinte átlátszóak, ilyen kis csíkok lehetnek a hátukon, vagy nem tudom mi a hátuk, páncél?

Minden esetre biztos, hogy lábaik vannak, nem úszkálnak, csak futnak, másznak.


2017. szept. 30. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem vízibolhának hangzanak.
2017. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Kagylós rák, vízi ugróvillás, kandics. Ezekre keress rá és próbáld azonosítani.
2017. okt. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kagylósrákra találtam hasonló képeket, a többi biztos hogy nem.

Erre a videóra mondanám, hogy ilyenek, amiről beszélek: https://www.youtube.com/watch?v=Lk-WzbGXC1U

És a küllemük is ilyen (nagyon apró gömbölyű, feketeségek): [link]


De ha ez, mégis hogy kerültek be hozzám ilyen nagy mértékben?

2017. okt. 1. 14:36
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Pár darab elég ahhoz, hogy elszaporodjanak nem kell hozzá más mint napfény, ill erős világítás és zöld alga, ezek hiányában ahogy elszaporodtak úgy el is tűnnek. Teljesen ártalmatlanok csak az alga és némi rothadék kell nekik mondhatni kis mértékben még takarít is. A halak egy része kiköpi, de van amelyik megeszi őket. Nem kell velük semmit csinálni. Ha nagyon zavar akkor, csinálj egy alapos talajporszívózást, keveset etess és kevesebbet világíts, vagy esetleg árnyékold az akváriumot bár mostanában már nem süt annyira a nap. Mondják, hogy nem szeretik a sót 10-literhez egy csapott evőkanálnyi elöli őket pár nap alatt, sajnos biztosat nem tudok mert nálam csak egyszer voltak és hamar el is tűntek. Amúgy szinte bármivel bekerülhet, halak, növények, tápok, élő eleség, még akár a levegő útján is. Mondják, hogy némelyik halnál bélgyulladást okoz ha megeszik, ezt sem tudom megerősíteni. Én sajnáltam, hogy eltűntek, bírtam őket, ahogy a vízibolhákat is.:D Szerintem csak nano garnélás akváriumban kell irtani mert eleszik az algát a kis garnélák elől. Szerintem hamar eltűnnek maguktól is ha alaposabban takarítasz, óvatosan etetsz és hatékonyabban szűrsz, valamint kevesebb fénnyel világítasz ,hogy ne képződjön zöld alga.
2017. okt. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Viszont azt talán megerősíthetem, hogy a só nem hat rájuk - alapból sózom a vizet, és emellett/után jelentek meg valahogyan.

Párat sikerült már leengednem takarításkor, de mostmár megbántam! :D

2017. okt. 4. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!