Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy IP67 fénycső gyárila...

Adott egy IP67 fénycső gyárilag. Hogyan tudnám kicserélni/kiegészíteni/elérni a min. 0,5W/l világítást?

Figyelt kérdés
54 literes gyári akváriumba van beépítve, de tudom, hogy ezek általában nem sokat érnek. Közepes fényigényű növényeket szeretnék majd beletenni. Ki tudom ezt a csövet cserélni, vagy ha nem, akkor van lehetőség arra, hogy rápótoljak? Bocsi, nem vagyok egy nagy ezermester.

2017. okt. 2. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
sajnos sehogy, fény terelővel tudod valamennyivel növelni, a legjobb a mylar fólia. 10-20 % is dobhat rajta.
2017. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az IP67 a vízállósági kategóriája, semmit nem mond a fénycső teljesítményéről, fényéről. A legegyszerűbb, ha fogod a világítást, elmész egy világítástechnikai boltba és beszélsz az eladóval, segíteni fog megfelelő fénycsövet találni. Arra vigyázz, hogy az új fénycsőnek is ez a védettségi szintje legyen.
2017. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első, miért ne lehetne a fénycsövet kicserélni a fogalaltban? :D
2017. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

de attól nem lesz erősebb előző...

6500 K fénycső kell bármit is mond a boltos. mert adott hosszúságú cső adott teljesítményű.

2017. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ki lehet cserélni, de 60 cm cső 18 w-os, t5 be pedig 24w, arra értettem h, erősebb nem lesz
2017. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hú, szóval ki tudom venni, megmutatom a szakinak és ő ad helyette egy 24 wattosat, de ugyanolyan hosszút? Vagy nem? Nem fog beleférni? És esetleg LED világítással lehet valamit alkotni?
2017. okt. 2. 13:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, tegyük már tisztába...

Ki tudod cserélni, csak tök fölösleges, mert ugyanolyanra tudod kicserélni. Nem lehet erősebbre, mert ami erősebb, az hosszabb is.


Led szalaggal esetleg tudsz csinálni pótlást , valamennyit ér.

2017. okt. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha magában a tetőben van üres hely, akkor oda tudsz beszerelni plusz fénycsöveket. Barkácsmunka, de meg lehet szépen csinálni, ha elfér.
2017. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fénycső cserével színhőmérséklettel lehet játszani, tehát pl. egy fehért lehet napfény színűre cserélni.
2017. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tehetsz led-es fénycsövet a helyére, itt egy leírás arról, hogyan.
2017. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!