Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Működő akváriumban lehetséges...

Működő akváriumban lehetséges az aljzatcsere? Hogyan?

Figyelt kérdés
Bazalt aljzatot szeretném lecserélni quartzhomokra. A növényeket ültetőedénybe ültetném, és úgy tenném vissza, mert most csak a kövekbe kapaszkodnak a gyökereik. Kistestű sügerek vannak, akik ásnának, de a kövekkel nem boldogulnak. (Az egyik szájába vett egy nagy darabot, és ki kellett piszkálni, mert nem evett.) Hogyan lehet aljzatcserét csinálni egy működö, nagy akváriumban (200 l)?
2017. okt. 5. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát így se láttam még leírni a kvarchomokot! :D


Én szétszedném az egészet. Jó sok vödör kell hozzá, mert azért a víznek minimum a felét de inkább 2/3-át meg kéne menteni.


De tudok olyanról, aki eltökölt azzal, hogy csővel leszívta a rézi aljzatot, aztán óvatosan feltöltötte az újjal.

Hát szerintem ez több stresszel jár a halaknak, mint ha szétkapnád az egészet.

Addig a halak fedett, sötét vödörben nyugalomban vannak. Idegen a környezet, de a sötétség segít.

B vitaminos, stresszoldó vízelőkészítőt is használhatsz.

2017. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezek szerint még az a járhatóbb út, ha kiszedem őket. Elképzelésem sincs egyelőre, hogy honnan szerzek annyi tároló edényt,két vödröm van összvissz a vízcserékhez. Ez iszonyú melónak tűnik most, a víz meg a halak tárolása. Annyira félénkek különben, lehet kikészülnének egy ilyen akciótól.

Azért is utálom ezt az aljzatot, mert közte gyűlik a mulm, lehetetlen kiporszívózni mindet, a halak túrják fel. Régi aksi és elég elhanyagoltan vettem át, ez lenne a köv.lépés. A növények is senyvednek, kéne nekik rendes talaj.

Bocs a kvarcért, sztem először írtam le életemben ezt a szót:)

2017. okt. 5. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem olcsó hobbi, vannak időszakok, mikor nem kell rá költeni, de van hogy muszáj. Akár szögletes műanyag ládákat is vehetsz, de akár obis (praktikeres) 20 literes "sittes" vödröket is, az a legolcsóbb, kb 500 ft darabja.


Ami a félénkséget illeti, tudni kell halászni. Minél félénkebbek, annál lassabban kell kiszedni őket. Ha már üldözni kell, régen rossz. Rá lehet érezni az ízére, felvenni a halak nyugodt ritmusának a tempóját, és becserkészve halászni őket.

Minél nagyobb a kiszedő háló, annál jobb, abból is érdemes egy jó nagyot beszerezni.

Ha ez megvan, akkor abszolut nem nagy meló. Nagyon gördülékenyen meg lehet csinálni. Szerintem egy óra alatt simán megvan.

2017. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Jó helyen van az a víz az akváriumban, kell egy nagyobb vödör a halaknak és a szűrőnek, a nagyobb köveket, gyökereket és növényeket bármibe teheted. Ha szépen mindent kiszedtél és csak a víz meg bazalt maradt egy szűrőlapáttal, vagy bármilyen alkalmas eszközzel kimeregeted a talajt. Ha már a vége felé jársz és csak pár maréknyi maradt amit nem lehet kilapátolni akkor kell várni egy fél napot , hogy leülepedjen a felkevert mulm és egy vastagabb csővel kiszippantod a koszt és a maradék köveket az aljáról. Ha ez megvan és még homályos a víz akkor esetleg a szűrőt visszateheted had szedje ki a maradék lebegő részecskéket, érdemes a régi szivacsot erre az időre kicserélni egy sűrűbb pórusúra, a bacis szivacsot csak dobd a vízbe úszkálni.:D Ha jó a szűrőd akkor pár óra alatt ki kell tisztítania teljesen. Innentől már értelemszerű a dolog gondolom. A homokot alaposan mosd át mielőtt az akváriumba tennéd, nehogy utólag keljen vele vacakolni. Egy napot rá kell valószínűleg áldozni, ennyit kibírnak a halak is egy zárt sötét vödörben. Esetleg pár kisebb cserepet,csövet tehetsz a vödör aljára a félénkebbek számára bújóhelyül. Nem olyan nagy ügy ez mint elsőre gondolnád.
2017. okt. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha külső szűrőd van akkor viszont nem ártana tenni egy levegőztetőt a vödörbe, főleg ha sok halad van. Talán akkor is célszerű így tenni, ha belső a szűrő jobb ha nem a halas vödörben forgatja a vizet, ne stresszelje még az is a halakat.
2017. okt. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én igy csináltam nem olyan régen!

Az aksim 112L,a viznek tőbb mint a felét leszivtam egy tartályba abba addig bele raktam a szürőt hogy el ne pusztuljanak a bacik utána kővek,fák,nővények ki aztán a halak kihalászása kővetkezett, mikor ez meg van a maradék felkavart vizet leszivtam utána kiszedtem az aljzatot egy lapáttal aztán átmostam az aljzatot majd az aksit kicsit atmostam ecettel azt is jol átőblitettem,majd ment a táptalaj rá a fedőtalaj vissza a kővek fák nővények vissza a félre mentett viz vissza a szürő utána pótoltam a vizet félrarakott 24 orás pihent vizzel mikor a viz elérte a kivánt Cfokot mentek bele a halak.Rőviden ennyi, remélem nem hagytam ki semmit, félnapos munka!Sok szerencsét hozzá!

2017. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előző vagyok!Még annyit hogy a halakat az aksibol leszivott vizbe egy vödörbe raktam sem szürö sem levegöztetőt nem adtam nekik!Azt a 3 ,4 oràt simán kibirják!
2017. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!