Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam nem erzi vajon...

Az aranyhalam nem erzi vajon jol magat, hogy allandoal feluszik a viz tetejere?

Figyelt kérdés
Ez furcsa, mert eddig max evesnel csinalta. A szuro is mukodik. Mar mindent lecemsereltem, kipucoltam. Talan ehes?

2017. okt. 5. 23:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocs, ugy ertve, hogy lecsereltem*
2017. okt. 5. 23:20
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
77%
A részleteket pedig találjuk ki, vagy hogyan gondoltad ?:D Valamit azért nem ártana írnod az akváriumodról, tartási körülményekről, társhalakról, szűrésről, takarítási és etetési szokásaidról. Azt viszont ennyiből is megmondhatom, biztos, hogy nem kajáért úszkál fent, valami baj van a vízzel, vagy mérgek, vagy kórokozók.
2017. okt. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kicsi az akvárium, rossza szűrés ls a vízminőség. Mivel aranyhalról van szó szinte biztos vagyok ezekben.
2017. okt. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mar evek ota megvan a halacska ,es azota semmi sem valtozott. Nem tudom... De rajta tartom a szemem.
2017. okt. 6. 09:21
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
De miért nem írod le az akvárium méretét, tulajdonságait? Valószínűleg évek óta vegetál és eddig bírta.
2017. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azert nem irom le, mert nem ide tartozik. Teljesen mindegy. Arra gondoltam, hogy esetleg van e vmi kimondott betegseg ami ezt okozhatja. 2 vizcsere megtortent, szuro , dekoracio, minden elmosva, a szokados dolgok bekeverve, ugy tunik most keveszerszer jon a felszinre.
2017. okt. 6. 20:25
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Jaaaa hogy nem ide tartozik. Miért nem? Minek tetted fel a kérdést akkor? Hogy távjósok legyünk vagy tán távgyógyítók és a semmiből tudjuk hogy mi a baja? A halaknak egy külön zárt élővilág van teremtve, azon múlik milyenek az életkörülményeik és egészségük. A halad valószínűleg a tartási körülmények miatt beteg, de hát neked ez nem számít mert nem ide tartozik.


De akkor biztos hogy nevetségesen kicsi az akvárium, úgyhogy leírom hogy mi lenne az alap az aranyhalnak:

-200 litertől tarthatsz kettőt (egyedül magányosak)

-bika szűrés kell mert nagyon mocskol, hamar rossz lesz a vízminősége

-heti 30% vízcsere


Milyen két vízcsere történt meg? Egész akváriumot kitakarítod? Mert azt soha semmilyen halnál tilos csinálni, kivéve ha valami kb gyógyíthatatlan betegség van.

Milyen szokásos dolgok lettek beletéve? Remélem nem metilinkék vagy hasonló gyógyszer, mert akkor 0 a biológiai szűrés és tök egyértelműen mérgezés van mert a saját ürülékében úszkál, hiába megy a szűrő.

2017. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
63%
Több hasonló tünetet okozó vízminőségi probléma és fertőzés létezik, ezért lett volna fontos némi infó de ha nem, hát nem. Nem sorolom fel őket, mert akkor ezek sem tartoznak ide. Csak azt nem értem mi a jó francnak írogatsz, ha nem érdekel a halad sorsa és ennyire semmibe veszed mások segítő szándékát. Nincs ezzel gond, boldogulj magad.
2017. okt. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Lehet duzzogni és lepontozni de akkor is ez a helyzet kedves kérdező.
2017. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

"Azert nem irom le, mert nem ide tartozik. Teljesen mindegy"


NAGYON IS IDE TARTOZIK!!! Ugyanis az aranyhalat az emberek igen nagy része nem tud helyesen tartani. Fogadjunk, hogy Te is az a tipikus emberke vagy, aki 40 literben tart 5-6 darab aranyhalat.


3-4 darab aranyhalhoz kell minimum 300-400 literes akvárium, egy erős külső szűrő benne jófajta biológia szűrőanyagokkal + belső szűrő + erős légpumpa. A vízüket pedig hűteni kell - főkeg nyáron - egy akváriumi klíma pedig drága mulatság. Az aranyhal nem egy apró testű díszhal, ráadásul akár 20 évig is élhet.


Aranyhalat inkább kerti tóban ajánlatos tartani.

2017. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!