Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám kiirtani a zöld...

Hogyan tudnám kiirtani a zöld algát?

Figyelt kérdés
Sziasztook!! :) hogyan tudnám kiírtani a zöld algát az akváriumom vízéből, jójó tudom, hogy a bajt kell megelőzni, de már mindent be vetettem (a "vegyszereken" kívül), még a halakt is szelektáltam, de nem akar elmullani, nem tudom mi lehet a baj, de talán van valami bevállt praktika, amit be lehetne még vetni. a válaszokat előre is köszönöm!

2017. okt. 8. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az algaölő szer lenne a leghatásosabb vagy esetleg vegyél algaevő halakat.
2017. okt. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legelső lépés, megnézed az akváriumot, megfelelően van e méretezve a szűrő, megfelelő e a világítás, ha ezek rendben vannak, és nincs e túlnépesítve az akvárium sem. Ha ez mind rendben van, tehet tovább lépni. Mennyire erős természetes fényt kap, nem e eteted túl a halakat, ha itt sincs probléma, telepíthetsz még növényeket, így megnézni történik e változás.

Heti vízcsere és aljzatporszívózás. Ha ezeket átnézed, változtatsz egy hónap alatt az algád csökkenni fog.

2017. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a mai nap vettem alga írtó szert...rá vannak írva, hogy mennyit kell a vízbe tenni és milyen idő közönként...egy kérdés: holnap lesz vízcserém, akkor tegyem bele, majd jövő héten megint vízcsere után? úgy jó? úgy van rá írva, de nem lesz sok a halaknak?

2017. okt. 13. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tennék algairtót akváriumba. A problémát nem szünteti meg, sőt lehet nagyobb gondot okoz, mint az alga.

Az algát mindig jelzésként kell venni, pláne ha sok van belőle, mert valami problémára utal.

2017. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de már mindent számba vettem, ami okozhatja, de nem tudom mi lehet a probléma...oké, hogy ezek szerint nem találtam meg, de holnap csinálok náluk egy nagy takarítást és ha megint vissza jön, akkor muszáj leszek használni az algaírtót
2017. okt. 13. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem változtatsz semmin, akkor mitől ne jönne vissza??

Kitakarítod, aztán kezdődik az egész elölről, feltéve, ha túlélik a halak.

Az akvarisztika sokkal több, mint egy üvegedénybe öntött hal és víz, nem fog úgy működni, ahogy te akarod.

Mit csináltál, hogy kiderítsd mi az oka? Min változtattál? Mennyi idő telt el a változtatás óta?

Majdnem fél évig küzdöttem ecsetalgával, rengeteget olvastam, kísérleteztem. Legutolsó próbálkozásom volt elköltöztetni az akváriumot, a lakás olyan pontjába, ahol abszolút sehogy nem mutat és hatalmas kihívás is volt (150L), de megérte mert megszűnt az alga.

2017. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!